Advertisement
Konkurs Matematyczny Drukuj
Redaktor: Administrator   
13.01.2009.
Dziś, 13-ego!!! stycznia 2009 roku w godzinach 1000 - 1100 odbył się Szkolny Konkurs Matematyczny, będący jednocześnie eliminacją do etapu wojewódzkiego. Wyniki przeszły moje oczekiwania ...
   Do konkursu odważnie stanęło ośmioro uczniów z klas IV, V i VI. Na rozwiązanie zadań, przygotowanych przez Mazurski Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Ełku, mieli godzinę. 13 pierwszych, to test wyboru, dwa ostatnie zadania otwarta. Rozwiązanie zadania otwartego musi się kończyć odpowiedzią, o czym tak często zapominają uczniowie. Jednak nasi finaliści nie popełnili tego błędu.
A oto wyniki, za nazwiskiem punkty zdobyte/ punkty możliwe do zdobycia:

1. Sebastian Lejman 20/20,
2. Sandra Szczepańska 17/20,
3. Aneta Grzyb 12/20.

   Na wyróżnienie zasługuje też zdobywczyni IV miejsca, uczennica klasy V - Maja Lubiak. Zdobyła 10 punktów, ale zadania otwarte rozwiązała tak czytelnie i bezbłędnie, że mogą się od niej uczyć nawet gimnazjaliści.
   Pozostali uczestnicy konkursu: Kasia Wyszomierska, Kasia Ciulkin, Mateusz Borkowski i Damian Stelmach, w starciu ze starszymi kolegami wykazali swoją dużą wiedzę i umiejętności. Zdobyli podobną liczbę punktów, muszą jednak, w tym roku, zadowolić się miejscami 5-8.
   Prace Sandry i Sebastiana trafią do Wojewódzkiej Komisji Konkursowej i jeśli nie zostaną zakwestionowane nasi laureaci wystąpią w finale wojewódzkim, czego im serdecznie życzę.
   Wszystkim uczestnikom gratuluję odwagi, umiejętności i życzę sukcesów w następnych konkursach.
Jan Suchan
Zmieniony ( 13.01.2009. )
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »

Rekrutacja

© 2021 Joomla
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.