Advertisement
Pierwszy konkurs i wizyta. Drukuj
Redaktor: Administrator   
25.12.2016.
Zbliżały się Święta Bożego Narodzenia i w związku z tym tradycja strojenia świątecznych drzewek, co stało się dla nas okazją do ogłoszenia szkolnego konkursu na wykonanie najpiękniejszych ozdób choinkowych. Do udziału w konkursie zaprosiliśmy nie tylko uczniów naszej szkoły, ale również ich całe rodziny. Zainteresowanie konkursem przeszło nasze najśmielsze oczekiwania.

 
W akcję wykonywania ozdób zaangażowało się aż 35 rodzin, a większość ozdób przez nie wykonywana, to prawdziwe dzieła sztuki. W choinkowych ozdobach widoczny jest talent, wiedza i umiejętności naszych babć, dziadków i rodziców, które stanowią źródło cennych doświadczeń przekazywanych obecnie najmłodszemu pokoleniu, czyli naszym uczniom. Fakt, że do wykonywania prac siadały całe rodziny świadczy również o zacieśnianiu więzi rodzinnych, okazywaniu sobie wzajemnego szacunku i przekazywaniu z pokolenia na pokolenie pięknych świątecznych tradycji i zwyczajów. Przyniesione przez uczniów ozdoby odznaczały się pomysłowością, pracochłonnością, kreatywnością, oryginalnością, dokładnością, zwinnością i precyzją rąk, a wykonanie wymagało wiele cierpliwości. Do zrobienia prac uczestnicy używali najprzeróżniejszych materiałów. Ozdoby zrobione były z kolorowego papieru, bibuły, drewna, materiałów przyrodniczych, suszonych owoców, styropianu, koralików, wstążek, włóczki, sznurka oraz makaronu. Wyróżniały się różnymi kształtami - najczęściej były to bombki, aniołki, mikołajki, pajacyki, choinki i gwiazdki.

 

W dniu 22 grudnia ogłoszone zostały wyniki konkursu. Jury w skład którego wchodzili wszyscy pracownicy szkoły, miało nie lada problem z wyłonieniem zwycięzców konkursu, gdyż naprawdę trudno było spośród pięknych prac wybrać te najpiękniejsze. Warto tu podkreślić, że kilka rodzin przekazało więcej ozdób niż przewidywał regulamin i nie mogły one brać udziału w konkursie, jednak te pozakonkursowe również zdobią naszą choinkę.
Tym bardziej miło jest nam ogłosić wyniki naszego szkolnego konkursu.
I miejsce przyznano Rodzinie Państwa Siwek i Rodzinie Państwa Wróblów
II miejsce zajęła Rodzina Państwa Augustowskich i Frągnowskich
III miejsce przyznano Rodzinom Państwa Lubowiedzkich, Mirotów i Kruczyków.
Zwycięzcy otrzymali nagrody rzeczowe oraz dyplomy. Podziękowania w postaci dyplomów, chcąc podkreślić piękno prac, organizatorzy przekazali także wszystkim pozostałym uczestnikom konkursu.
Uwieńczeniem konkursu było ustrojenie wspólnej szkolnej choinki ustawionej w centrum korytarza szkolnego. W świetle migających lampek ozdoby choinkowe prezentują się naprawdę pięknie i choć w dzisiejszych czasach istnieje możliwość kupienia gotowych ozdób, to jednak najcenniejszymi i najbardziej zachwycającymi pozostają te, które wykonane zostaną własnoręcznie, gdyż w każdej z nich pozostaje jakieś rodzinne wspomnienie.


Dziękujemy jeszcze raz uczestnikom konkursu i Całej społeczności szkolnej składamy najpiękniejsze życzenia świąteczne.

    Zakomunikować pragniemy Państwu również, że w tym dniu w trakcie trwania szkolnego apelu wizytę złożył nam Pan Burmistrz Cezary Łachmański oraz Pan Roman Małkiewicz ze straży pożarnej. Goście przyjechali do nas z życzeniami świątecznymi, a także z upominkami w postaci słodkości i opasek odblaskowych. Pan Burmistrz w trosce o zdrowie i bezpieczeństwo osobiście podarował i założył każdemu z najmłodszych uczniów opaskę na rękę. My zaś, a dokładnie nasi harcerze i zuchy w podarunku przekazaliśmy na ręce Pana Burmistrza betlejemskie światełko pokoju.


 
Zmieniony ( 25.12.2016. )
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »

Rekrutacja

Imieniny

21 Czerwca 2018
Czwartek
Imieniny obchodzą:
Albaniusz, Alicja,
Alojzy, Alojza,
Demetria, Domamir,
Marta, Rudolf,
Rudolfa, Rudolfina,
Teodor
Do końca roku zostało 194 dni.

Sondy

Archiwum

© 2018 Joomla
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.