Advertisement
Powiatowy konkurs kolęd i pastorałek - wspaniałe duety Drukuj
Redaktor: Małgorzata Szulc   
30.01.2017.


W dniu 21 stycznia 2017r. z inicjatywy pani Joanny Gawryszewskiej - prezesa Fudacji Kreolia - Kraina Kreatywności po pięcioletniej przerwie powrócił do naszego powiatu konkurs kolęd i pastorałek. Tegoroczny festiwal pod hasłem "Narodził się Jezus Chrystus" zorganizowany został w kościele parafialnym w Szymanach, a patronat nad nim objął starosta szczycieński. Celem imprezy było przybliżenie tradycji związanej ze świętami Bożego Narodzenia, szerzenie znajomości kolęd i pastorałek oraz wyszukiwanie i promowanie młodych talentów.Odnieśliśmy sukces...
Organizacji imprezy towarzyszył piękny świąteczny wystrój kościoła oraz wspaniały nastrój wśród uczestników. Jak podają Organizatorzy, mimo krótkiego czasu na organizację konkursu i przygotowanie się do niego uczestników, do imprezy stanęło aż 63 wykonawców, w tym soliści i duety z naszej szkoły. Choć jury nie miało łatwego zadania z wyłonieniem zwycięzców konkursu, gdyż poziom imprezy był bardzo wysoki, my cieszymy się z udziału naszych uczniów. W kategorii solistów szkołę w Tylkowie reprezentowały Danusia Górska z kl. III i Wiktoria Abramska z kl. VI.

Obie uczennice wypadły wspaniale i za swój udział otrzymały od organizatorów pamiątkowe dyplomy. Natomiast w kategorii duety dwa pierwsze stopnie podium, nagrody rzeczowe i dyplomy przypadły uczniom kl. III z naszej szkoły. Pierwsze miejsce jury przyznało Zuzi Młotkowskiej i Dawidowi Abramskiemu za wykonanie kolędy "Dzisiaj w Betlejem", a drugie miejsce otrzymały Dominika Augustowska i Zofia Olkowska za pastorałkę "Bosy Pastuszek".

 

Gratulujemy zwycięzcom, zachęcamy do dalszej kreatywnej i artystycznej pracy oraz życzymy sukcesów w kolejnych konkursach. Dziękujemy Rodzicom i Rodzinom naszych uczniów za współpracę oraz dowiezienie dzieci na konkurs.
Zmieniony ( 30.01.2017. )
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
© 2018 Joomla
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.