Advertisement
Technologicznie i skocznie- na wycieczce w Olsztynie Drukuj
Redaktor: Katarzyna Pietrzyk   
19.02.2017.
Wycieczka, którą ostatnio odbyliśmy, nie wymagała dalekiej podróży, a była wyczekiwana przez wszystkich uczniów z klas IV-VI. Dlaczego? Przekonajcie się sami...

Multicentrum

W oczekiwaniu na rozpoczęcie zajęć...

Celem naszej wyprawy były dwa miejsca: Multicentrum- nowoczesna biblioteka oraz Park Trampolin- wymarzone miejsce do zabawy i ćwiczeń. A oba- w niedalekim Olsztynie.
Najpierw odwiedziliśmy bibliotekę, gdzie dzieci mogły przy pomocy zaawansowanych programów komputerowych- stworzyć samodzielny i nowoczesny projekt. Uczniowie kreowali więc, korzystając z touchpad-ów i komputerowych penów, prace plastyczne, o różnorodnej tematyce, jak też i technice. Uczniowie pracowali w parach, a oto niektóre próbki ich dzieł:
 
 
 
Podczas zajęć w Multicentrum uczniowie projektowali również elektrownię wiatrową. Potrzebne im do tego były specjalne klocki (ponoć sprowadzone aż z Izraela), wzór i ...oczywiście zmysł przestrzenny. Powiedzenie: trochę techniki, a się gubię...- na pewno nie ma zastosowania dla naszych uczniów. Świetnie sobie poradzili z zadaniem. Proszę spojrzeć na zamieszczone zdjęcia:

  

Gdy już wiatrak był gotowy, po podłączeniu do komputera i uruchomieniu odpowiedniego programu- zaczynał działać, jak ten ,,prawdziwy".

Podczas kolejnych zajęć uczniowie bawili się w kompozytorów. I tutaj również dzieci korzystały z programów komputerowych, dzięki którym mogły utworzyć i edytować własną melodię. Praca przysporzyła uczniom wiele radości i zabawy.


Dziękujemy pracownikom Multicentrum za zaproszenie i przygotowanie ciekawych zajęć.

Drugim celem naszej wycieczki (dla niektórych- najbardziej wyczekiwanym )- był Park Trampolin. Zajęcia tutaj miały charakter zabawy, ale była to także ciekawa lekcja w-f-u, gdzie pod okiem instruktorów- uczniowie mogli ćwiczyć swoją skoczność, zwinność i siłę. Oto kilka fotek z miejsca zabawy:


Pełni wrażeń, zadowoleni i w dobrych humorach, po 5- godzinach nauki i zabawy- wróciliśmy do szkoły.

 

Zmieniony ( 19.02.2017. )
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »

Rekrutacja

Imieniny

21 Czerwca 2018
Czwartek
Imieniny obchodzą:
Albaniusz, Alicja,
Alojzy, Alojza,
Demetria, Domamir,
Marta, Rudolf,
Rudolfa, Rudolfina,
Teodor
Do końca roku zostało 194 dni.

Sondy

Archiwum

© 2018 Joomla
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.