Advertisement
Bezpieczeństwo jest najważniejsze! Drukuj
Redaktor: Małgorzata Szulc   
22.03.2017.
  Od kilku lat KRUS, mając na uwadze m. in. konieczność upowszechniania wiedzy o zasadach bhp w gospodarstwie rolnym oraz bezpieczeństwo najmłodszych mieszkańców wsi, organizuje w szkołach spotkania z uczniami oraz konkursy plastyczne poświęcone tej tematyce. Nasza szkoła również korzysta z wiedzy przekazywanej przez tę instytucję oraz czynnie uczestniczy w konkursach. Tegoroczna edycja konkursu organizowana jest pod hasłem "Bezpiecznie na wsi to podstawa - środki chemiczne to nie zabawa".
Aby przybliżyć uczniom tę tematykę zaprosiliśmy do szkoły przedstawicielki KRUS-u. Panie spotkały się najpierw z grupą dzieci z klas 0-III, a następnie IV-VI.

 
Dzieci z zainteresowaniem obejrzały przygotowane przez gości prezentacje oraz film pt. "Rodzina Porażków". Miały także okazję wykazać się pozyskaną w trakcie spotkania wiedzą w konkursie z nagrodami oraz obejrzeć strój zakładany przez osoby trudniące się różnego rodzaju pracami z użyciem niebezpiecznych substancji chemicznych.
 
Dla wszystkich uczestników spotkania panie przygotowały niespodzianki w postaci książeczek i kolorowanek pt. Bezpieczeństwo, czyli jak uniknąć wypadków na wsi" oraz "Upadek to nie przypadek".
 
 
Po spotkaniu nasi uczniowie na pewno będą pamiętali, że przed ukończeniem 15 roku życia nie wolno im:
- kierować ciągnikami rolniczymi i innymi maszynami samobieżnymi,
- pracować przy obsłudze kombajnów i maszyn rolniczych,
- podejmować prac przy ścinaniu drzew i przerzynaniu drewna przy użyciu pilarek i pił łańcuchowych,
- wykonywać prac z użyciem wszelkich środków chemicznych,
- prac związanych z topieniem i podgrzewaniem lepiku i smoły,
- prac związanych z obsługą pieców centralnego ogrzewania, parników, kotłów do gotowania,
- prac przy obsłudze zwierząt gospodarskich,
- opróżnianiu szamb i wywozie ich zawartości,
- prac przy wykopach ziemnych, w silosach, zbiornikach i pojemnikach,
- prac na wysokościach powyżej 3 metrów.
Bardzo dziękujemy Paniom za przekazanie nam tych cennych wiadomości i jesteśmy pewni, że pozyskane informacje wpłyną na podniesienie świadomości naszych uczniów w zakresie zagrożeń jakie niesie za sobą zamieszkiwanie i przebywanie w gospodarstwach rolnych i pozwolą uniknąć w przyszłości nieszczęśliwych wypadków z tym związanych.
Zmieniony ( 22.03.2017. )
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »

Rekrutacja

Imieniny

21 Czerwca 2018
Czwartek
Imieniny obchodzą:
Albaniusz, Alicja,
Alojzy, Alojza,
Demetria, Domamir,
Marta, Rudolf,
Rudolfa, Rudolfina,
Teodor
Do końca roku zostało 194 dni.

Sondy

Archiwum

© 2018 Joomla
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.