Advertisement
W pogoni za wielkanocnym zajączkiem Drukuj
Redaktor: Katarzyna Pietrzyk   
07.04.2017.
Do świąt już bardzo blisko, zatem i my chcieliśmy poczuć trochę świątecznej atmosfery, dlatego postanowiliśmy poszukać Wielkanocy w Pięknej Górze…
 5 kwietnia br. niemalże wszystkie dzieci z naszej szkoły ruszyły w pogoń za wielkanocnym zajączkiem (aż dwoma autokarami), a że biegł krętymi drogami i uciekał daleko, podróż nasza trwała około 2 godzin. Ostatecznie z długouchym spotkaliśmy się w ośrodku wypoczynkowym położonym niedaleko Giżycka, o swojskiej nazwie: ,,Gwarek”. Tutaj powitały nas prawdziwe kurczaki (nieco wyrośnięte..), jak również najprawdziwsze króliki, kicające sobie w małej zagrodzie. Gdy nacieszyliśmy się tym widokiem, zostaliśmy zaproszeni do wnętrza ośrodka, gdzie czekał na  nas piękny świąteczny wystrój, a także wiele świetnych gier i zabaw.

 

Zostaliśmy podzieleni na grupy, którymi opiekowali się animatorzy, przebrani za kurczaki. Bardzo wszystkich to cieszyło i doskonale się z nimi bawiliśmy.
I tak podczas zabawy poznaliśmy zwyczaje i tradycje wielkanocne: pieczenie mazurka, malowanie jajek, zabawy dyngusowe. Odkrywaliśmy tajemnice dzikiego ogrodu i sprawdzaliśmy, jak wyglądają (i smakują) przysmaki wielkanocnego zająca.
 
 
Ćwiczyliśmy także celność, umiejętność pracy w zespole, a także uczestniczyliśmy w przedstawieniu kukiełkowym ,,Świąteczne pacynki”.

 
 
 
 
 
Razem z Kurczakiem mogliśmy stworzyć małe dzieło sztuki… Na zakończenie, podczas wielkanocnego jarmarku, każdy z nas mógł kupić sobie świąteczną pamiątkę.

 
 
Zmęczeni, ale zadowoleni, z apetytem zjedliśmy smaczny obiad i  już nadszedł czas pożegnania.
Szkoda nam było rozstawać się z kurczakami, ale ten smutek trwał tylko chwilę, bo wreszcie na zakończenie tej udanej wycieczki, spotkaliśmy się z prawdziwym wielkanocnym zającem.
Zmieniony ( 08.04.2017. )
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »

Rekrutacja

Imieniny

21 Czerwca 2018
Czwartek
Imieniny obchodzą:
Albaniusz, Alicja,
Alojzy, Alojza,
Demetria, Domamir,
Marta, Rudolf,
Rudolfa, Rudolfina,
Teodor
Do końca roku zostało 194 dni.

Sondy

Archiwum

© 2018 Joomla
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.