Advertisement
City Trial Junior Drukuj
Redaktor: Małgorzata Szulc   
18.04.2017.

Od kilku lat w wielu miastach w Polsce, w tym także w Olsztynie organizowane są cykle zawodów City Trial - jedne z największych biegów przełajowych w kraju, do udziału w których zaprasza się nie tylko dorosłych, ale także i dzieci. W zawodach biorą udział osoby biegające zawodowo, ale również amatorsko i rekreacyjnie. W naszym mieście wojewódzkim trasa biegu zlokalizowana jest w pięknej okolicy rozpościerającej się nad Jeziorem Długim.

 

W biegach z cyklu City Trial Junior, które odbywają się tuż przed imprezą dla dorosłych (Grand Prix City Trial) swoich sił na trasie mogą popróbować dzieci. Już od najmłodszych lat (niekoniecznie walcząc o zwycięstwo) mogą przekonać się jak niesamowitych przeżyć dostarcza uczestnictwo i rywalizacja z innymi zawodnikami.
W jednym z biegów edycji 2016/17 w okresie jesiennym wzięła udział nasza uczennica z kl. III Paulinka Grotkowska i zajęła w nim w kategorii dzieci 8-9 letnich II miejsce. Natomiast wiosną w tej samej edycji biegów wystartował jej kolega z klasy Jakub Mirota i wśród uczestników swojego biegu udało mu się zająć miejsce VI.
 
Oprócz tego, że nasze dzieci zajęły wysokie miejsca, to bardzo ważne jest i zasługuje na pochwałę fakt, że nie zrezygnowały w trakcie i ukończyły bieg, którego odcinek do pokonania wynosił 600 m.
Choć naszym uczniom nie udało się wystartować w co najmniej czterech biegach na przestrzeni tegorocznego cyklu, które dawałyby gwarancję otrzymania pamiątkowego medalu za wytrwałość, to warto podkreślić, że interesują się i podejmują wyzwania, próbują swoich sił w różnych imprezach sportowych i rozwijają drzemiące w nich talenty. Biegi w tym Cyklu to nie tylko doskonała zabawa, ale także mile spędzony czas pośród przyrody i wiele korzyści dla własnego zdrowia.
 

 

Dodatkowym bodźcem zachęcającym do zawodów jest to, że 50% wnoszonej od każdego uczestnika opłaty startowej przekazywane jest przez Organizatorów na cele charytatywne, a więc już od najmłodszych lat możemy się uczyć czynienia dobra, wspomagania i niesienia pomocy potrzebującym.
 
 
Dziękuję Rodzicom, którzy znajdują czas, aby być razem z dziećmi w takich chwilach.

Zmieniony ( 18.04.2017. )
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »

Rekrutacja

Imieniny

21 Czerwca 2018
Czwartek
Imieniny obchodzą:
Albaniusz, Alicja,
Alojzy, Alojza,
Demetria, Domamir,
Marta, Rudolf,
Rudolfa, Rudolfina,
Teodor
Do końca roku zostało 194 dni.

Sondy

Archiwum

© 2018 Joomla
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.