Advertisement
Ortograficzne potyczki Drukuj
Redaktor: Małgorzata Szulc   
18.04.2017.
W dniu 29 marca 2017r. w Szkole Podstawowej nr 6 w Szczytnie odbył się XVII Powiatowy Konkurs Ortograficzny dla uczniów kl. III pod hasłem "Potyczki ortograficzne". W tegorocznej edycji konkursu z ortograficznymi pułapkami zmagało się 28 uczniów z 10 szkół powiatu. Uczestnicy tuż po wejściu do sali zajęli wylosowane miejsca, zakodowali swoje prace, a następnie przystąpili do zaciętej rywalizacji. Nie było łatwo.
Po krótkiej przerwie i słodkim poczęstunku przygotowanym przez organizatorów komisja konkursowa ogłosiła wyniki i wyłoniła najlepszych z najlepszych.
Z naszej szkoły największą znajomością zasad poprawnej pisowni wykazała się Ala Czerpak, która na 65 możliwych do uzyskania w dyktandzie punktów zdobyła ich aż 61, a tym samym przypadło jej zaszczytne piąte miejsce w całym konkursie. Nagrodą dla Ali były piękne książki ufundowane przez Organizatorów i Sponsorów.
Oprócz Ali naszą szkołę w konkursie reprezentowali Oliwia Kozłowska i Michał Bartkowiak, ich prace również napisane były na wysokim poziomie i zasługują na pochwałę, a za swój udział otrzymali od Organizatorów pamiątkowe dyplomy.
Przyjazd do Szkoły Podstawowej nr 6 w Szczytnie bardzo miło będziemy wspominać również z uwagi na to, że już od wejścia zarówno Organizatorzy, jak też i nauczyciele z innych szkół dostrzegli i bardzo pozytywnie wypowiadali się na temat pięknego wyglądu naszych uczniów z uwagi na ich odświętny wygląd, jakiego dodawały dzieciom szkolne mundurki.

 
Zmieniony ( 18.04.2017. )
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »

Rekrutacja

Imieniny

21 Czerwca 2018
Czwartek
Imieniny obchodzą:
Albaniusz, Alicja,
Alojzy, Alojza,
Demetria, Domamir,
Marta, Rudolf,
Rudolfa, Rudolfina,
Teodor
Do końca roku zostało 194 dni.

Sondy

Archiwum

© 2018 Joomla
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.