Advertisement
Chwyciliśmy byka (ortograficznego) za oba rogi:) Drukuj
Redaktor: Katarzyna Pietrzyk   
15.05.2017.
Z przyjemnością przekazuję wszystkim czytelnikom naszej strony informację o podwójnym zwycięstwie naszych uczniów.
10 maja br. (w środę) uczestniczyliśmy w Gminnym Turnieju Ortograficznym ,,Weź byka za rogi" organizowanym przez nauczycieli z Zespołu Szkół w Pasymiu.
 
Była to już 5 edycja tego lubianego przez nas konkursu w zmaganiach z polską pisownią i gramatyką. Te polonistyczne zawody o tytuł Mistrza Ortografii odbyły się tym razem w nieco zmienionej formule. Uczniowie- zwycięzcy konkursów w swoich macierzystych placówkach- zmagali się z polską ortografią, pisząc najpierw dyktando. Nie brakowało w nim językowych pułapek, wyjątków, interpunkcyjnych ,,zagwozdek". Jednak nic nam nie było straszne. Byk został chwycony przez Macieja Orzoła z klasy 4, który zajął I miejsce w kategorii klas IV oraz przez Aleksandrę Wanowicz- z klasy 6, która została zwyciężczynią w kategorii klas V-VI. Tym samym uczniowie ci stali się Gminnymi Mistrzami Ortografii. Serdecznie gratulujemy!
Druga część turnieju polegała na pracy zespołowej. Cała nasza ortograficzna drużyna zmagała się tym razem z zadaniami o charakterze poprawnościowym, również z zakresu mitologii, frazeologii, musiała się także wykazać umiejętnością korzystania ze słowników językowych.W tej części konkursu młodszym uczestnikom  pomagali gimnazjaliści. Ostatecznie nasza szkoła w drugim etapie zakwalifikowała się na 3. miejscu. To była doskonała próba dla sprawności językowej naszych uczniów.
 
Wszystkim laureatom konkursu oraz pozostałym uczestnikom serdecznie gratulujemy i  dziękujemy za przygotowanie się do tych trudnych polonistycznych zawodów. Życzymy dalszych sukcesów w tym niełatwym zadaniu zdobywania i poszerzania wiedzy w zakresie nauki języka polskiego.
Organizatorom zaś jesteśmy wdzięczni za zaproszenie, wartościową inwencję i pyszny poczęstunek!

 
 
Zmieniony ( 15.05.2017. )
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
© 2018 Joomla
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.