Advertisement
Sprawny matematyk Drukuj
Redaktor: Robert Michalak   
18.05.2017.
Na XII edycję konkursu "Sprawny matematyk" jechaliśmy jako obrońcy trofeum. Nasza drużyna pojechała w składzie: Dawid Abramski (III klasa), Bartosz Żokowski (IV klasa), Olaf Czaplicki (V klasa) i Kacper Burchacki (VI klasa). Oprócz nas startowało jeszcze 9 drużyn

Tradycyjnie turniej zaczął się od konkurencji sportowych.


Wszyscy zaczęliśmy od rozgrzewki

Jako pierwszy wystartował Dawid Abramski, który zajął w swojej konkurencji pechowe 5 miejsce (było to pierwsze miejsce niepunktowane). Jako drugi reprezentował nas Bartosz Żokowski. Konkurencja w której występował polegała na kopnięciu butem. Bartek uzyskał odległość ponad 14 m i pewnie zwyciężył. Tak uzyskaliśmy pierwsze punkty a dokładnie było ich 4. Kolejny punkt dołożył Olaf Czaplicki w skoku w dal z miejsca. Następnie przyszła kolej na Kacpra. Nasz stały bywalec na tym konkursie nie zawiódł i dołożył kolejne 2 punkty. Przyszedł czas na sztafetę. Nasza drużyna okazała się bezkonkurencyjna i mieliśmy kolejne 4 punkty.


To było ostatnia konkurencja sportowa. Razem uzyskaliśmy 11 pkt i zajmowaliśmy drugie miejsce.
Nadszedł czas na konkurencje matematyczne. Pierwsze zadanie miało tajemniczą nazwę "Kombinogram". Poradziliśmy sobie z nim dobrze bo uzyskaliśmy 3 pkt na 4 możliwe. Następnie każdy uczestnik musiał indywidualnie rozwiązać zadanie.

Tutaj niestety straciliśmy troszkę punktów (uzyskaliśmy 9pkt/16pkt) i spadliśmy na 4 miejsce. Tę lokatę utrzymaliśmy do końca, co też można uważać za sukces. Jak mawiają: łatwiej zdobyć mistrza niż go obronić ;-).

Drużynie serdecznie dziękujemy i gratulujemy.

    

Zmieniony ( 18.05.2017. )
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
© 2018 Joomla
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.