Advertisement
Stomil Olsztyn w naszej szkole-zobaczcie sami! Drukuj
Redaktor: Julia Sienkiewicz   
14.10.2017.

W czwartek rano naszą szkołę odwiedzili Tomasz Zahorski oraz Ernest Dzięcioł. Podczas spotkania piłkarze Stomilu Olsztyn opowiedzieli uczniom o zawodzie oraz stylu życia piłkarza i rozdali mnóstwo autografów.

Tomasz Zahorski

Ernest Dzięcioł

Wielu uczniów naszej szkoły interesuje się sportem.  W szkole funkcjonuje drużyna piłkarska chłopców i dziewcząt, kilku chłopców należy do lokalnego klubu Błękitni Pasym. Natomiast wszyscy uczniowie bardzo chętnie grają w piłkę nożną przy każdej okazji-jak tylko nie pada deszcz i termometr wskazuje powyżej 10 kresek nauczyciele świetlicy niemal na każdej przerwie dopytywani są o to, czy świetlica będzie na boisku, ponieważ "świetliki" marzą by pograć w piłkę. I marzą o tym codziennie I właśnie to zamiłowanie naszych uczniów do footbolu zaowocowało fantastycznym spotkaniem z zawodowymi piłkarzami klubu Stomil Olsztyn.
 
Od lewej: Ernest Dzięcioł oraz Tomasz Zahorski
 
Pan Tomasz Zahorski oraz Pan Ernest Dzięcioł opowiedzieli dzieciom o tym, jak zaczęła się ich przygoda z piłką nożną, jakie odnieśli sukcesy oraz o tym, jak wygląda życie zawodowego piłkarza. Panowie zwrócili uwagę na to jak ważny jest zdrowy i higieniczny styl życia, w którym nie ma miejsca dla używek czy gier komputerowych, wspomnieli również o tym, że w sporcie istotna jest także dyscyplina. Ponadto uczniowie dowiedzieli się na czym polega zasada fair play oraz jak ważna jest dobra i życzliwa atmosfera wśród członków drużyny na boisku, wskazali jak należy się zachowywać, gdy któryś z kolegów popełnia błąd w trakcie gry oraz jak sobie radzić z czasem trudnymi emocjami towarzyszącymi grze w piłkę nożną. Na koniec spotkania panowie zachęcili naszych uczniów do rozwijania swoich zainteresowań i do spełniania marzeń, gdyż są one osiągalne dla każdego. Następnie dzieci miały okazję zadać pytania, na które piłkarze chętnie udzielali odpowiedzi. Po spotkaniu panowie rozdali mnóstwo autografów

 

Taaaaaaka długa była kolejka po autografy
 

 
 To był wspaniały poranek i bardzo udane spotkanie. Mamy nadzieję, że zachęciło ono naszych uczniów do uprawiania sportu, prowadzenia zdrowego stylu życia, rozwijania pasji i spełniania marzeń. Raz jeszcze dziękujemy Klubowi Stomil Olsztyn i panom piłkarzom za wizytę w naszej szkole i rozmowę z dziećmi.
 
Zmieniony ( 19.10.2017. )
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
© 2019 Joomla
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.