Advertisement
Dzień Edukacji Narodowej Drukuj
Redaktor: Robert Michalak   
18.10.2017.

Dzień Edukacji Narodowej to polskie święto oświaty i szkolnictwa wyższego ustanowione 27 kwietnia 1972 roku. Upamiętnia rocznicę powstania Komisji Edukacji Narodowej,  która została utworzona z inicjatywy króla Stanisława Augusta Poniatowskiego i zrealizowana przez Sejm rozbiorowy w dniu 14 października 1773 roku. Potocznie dzień ten nadal zwany jest Dniem Nauczyciela.

W naszej szkole z okazji tego święto odbył się uroczysty apel. Najpierw dyrektor Pan Jan Suchan złożył życzenia wszystkim pracownikom oraz uczniom. Następnie uczniowie klasy czwartej zaśpiewali piosenkę oraz zarecytowali  wiersze dla nauczycieli.

Po ich występie  przyszła kolej na scenkę przygotowaną przez klasę siódmą. Przedstawili oni w zabawny sposób dwie lekcje. Lekcję języka polskiego poprowadziła Julia Jakobsze, a w rolę nauczyciela matematyki wcieliła się Natalia Zentarra.

Na koniec przedstawiciele Samorządu Szkolnego wręczyli laurki wszystkim pracownikom naszej szkoły.

Zmieniony ( 18.10.2017. )
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
© 2019 Joomla
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.