Advertisement
Święto Niepodległości- radośnie i aktywnie cały dzień Drukuj
Redaktor: Katarzyna Pietrzyk   
12.11.2017.
Aktywny udział wszystkich uczniów w obchodach świąt narodowych stał się już tradycją naszej szkoły. Także i w  tym roku- w 99 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości-organizatorki uroczystości szkolnej postanowiły zaprosić wszystkie dzieci do wykonania kilku zadań. W ten sposób każda mała i większa główka, najmniejsza i nieco większa rączka- zostały zaangażowane w kultywowanie ważnych tradycji patriotycznych.  

Pierwszym z tych zadań było przygotowanie śpiewu pieśni o charakterze patriotycznym. Uczniowie ćwiczyli wokal i akompaniament przez cały tydzień, z sal szkolnych dochodziły melodie,,Legionów..”; ,,Wojenki…”; ,,O mój rozmarynie..” i innych pięknych utworów.
Kolejnym zadaniem było wykonanie kotylionu- coraz popularniejszej ozdoby symbolizującej biało-czerwone barwy Polski. Kotyliony po raz pierwszy pojawiły się w czasie obchodów Święta Konstytucji 3 Maja, później w czasie powstań narodowych przypinali je także do czapek polscy żołnierze. Pięknie wykonali swoje kotyliony także i nasi uczniowie, aby ozdobić nimi  galowe stroje i dumnie nosić przez cały dzień.

        

             

         

 


Sztafeta niepodległości-  to forma upamiętnienia tego ważnego wydarzenia,gdzie wszystkie dzieci wraz z wychowawcami, a także i panie woźne oraz debiutancko pani sekretarka- pobiegły określoną trasę. Zadaniem każdego uczestnika było przekazanie kolejnemu biegaczowi- puzzla- fragmentu obrazu Jana Matejki. Następnie wszystkie puzzle zostały przyklejone na kartki i w formie obrazów- przyczepione do szkolnej gazetki. W ten sposób powstał wspólny obraz przypominający najważniejsze wydarzenia z historii Polski.


           

          

 

 

 

Zmęczeni, ale zadowoleni z ukończenia biegu- wszyscy uczestnicy szkolnych obchodów mieli okazję obejrzeć pokaz slajdów przedstawiający historię odzyskania przez Polaków niepodległości 11 listopada 1918 roku. Lektorami byli uczniowie klasy 7: Wiktoria Abramska i Sebastian Szczepański.

Następnie poszczególne klasy wystąpiły ze śpiewem patriotycznych pieśni.


         

Na zakończenie Pan Dyrektor wręczył dyplomy i nagrody za zajęcie I miejsca w Konkursie Patriotycznym, polegającym na rozwiązaniu testu dotyczącego wiedzy o Polsce.

Oto wyniki konkursu:

Kl.0- Lena Skowrońska- I miejsce; Inka Czerpak- wyróżnienie

Kl.1- Ada Kruczyk- I miejsce; Samuel Paluch- wyróżnienie

Kl.2- Julian Kruczyk- I miejsce; Agata Frągnowska- wyróżnienie

Kl.3 –Zuzanna Sieruta- I miejsce; Kacper Słomkowski- wyróżnienie

Kl.4- Alicja Czerpak- I miejsce; Michał Bartkowiak- wyróżnienie

Kl. 5- Tobiasz Czaplicki- I miejsce; Maciej Szabat- wyróżnienie

Kl. 6- Oliwier Bączek- I miejsce; Michał Faryn- wyróżnienie

Kl. 7- Aleksandra Wanowicz- Imiejsce; Zuzanna Sieruta- wyróżnienie


         

Świętujmy wspólnie nasze piękne narodowe Święto!

Zmieniony ( 13.11.2017. )
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
© 2019 Joomla
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.