Advertisement
Wiosna w Szkole Odkrywców Talentów Drukuj
Redaktor: Julia Sienkiewicz   
24.03.2018.

Jeżeli nadal nie widzicie wiosny i nie wiecie gdzie jej szukać, to serdecznie zapraszamy do naszej szkoły-u nas już jest!

 

 

Nie na podwórku w postaci zielonych drzew i traw, nie w ptaków śpiewie, nie w postaci ciepłych promieni słońca, ale w sercach i umysłach naszych Tu wiosna króluje od minionej środy, tj. 21 marca. Jak co roku w tym dniu, otwieramy się na nowe doświadczenia, wyzwania i pyszną zabawę, o której przebieg zawsze troszczy się świetnie przygotowana kadra pedagogiczna, która zaplanowała szereg rozmaitych zadań na cały dzień dla wszystkich uczniów.

W tym roku dzieci mogły spróbować swoich sił w dziedzinie fizyki, chemii, sportu, a także metafizyki i alchemii

Próba sterowania pływakiem siłą własnej woli. O tym czy udana z pewnością opowiedzą Wam dzieci

Zbiorowe testy silnej woli kierowania pływakiem A tak zupełnie poważnie, na podstawie tego fascynującego eksperymentu jaki przygotował Pan Dyrektor, dzieci mogły  zbadać prawa Archimedesa oraz Pascala.

Na stanowisku Pani Orenczuk dzieci wykonywały eksperymenty w zakresie fizycznych i chemicznych właściwości wody. Jak widać są one wysoce spektakularne

Na stanowisku u Pani Kuck dzieci mogły sprawdzić się na szybkościowo-zwinnościowym torze przeszkód. Każdy uczeń miał zmierzony czas pokonania toru i mógł porównać swój wynik z wynikiem kolegów i koleżanek.Pan Michalak przygotował stanowisko szachowe, na którym dzieci poznawały zasady gry oraz rozwiązywały zadania szachowe z wykorzystaniem tablicy multimedialnej, a na stanowisku Pani Sienkiewicz dzieci mogły zaobserwować wpływ pędu powietrza o wysokiej temperaturze oraz ciśnienia atmosferycznego na lekkie obiekty.Wraz z Panią Pietrzyk dzieci badały zjawisko iluzji optycznej używając do tego celu najnowszych technologii informacyjno-komunikacyjnych.Po intelektualno-fizycznej rozgrzewce nastąpił czas tradycyjnego w naszej kulturze "odwoływania zimy" poprzez pożegnanie Marzanny. W naszej szkole pielęgnujemy tę tradycję, ale staramy robić się to w innowacyjny sposób. W tym roku wszystkie klasy same przygotowały klasowe EKO-Marzanny z materiałów, które następnie można ponownie przetworzyć. Dzieci przyniosły rozmaite gazety, zużyte kartony i butelki i "wyczarowały" fantastyczne kukły, które w żaden sposób nie zaśmiecą środowiska, gdyż zostaną powtórnie przetworzone

Zimę odprowadziliśmy tam, skąd przybyła. Na razie się upiera i nie chce pójść sobie na dobre, ale myślę, że za kilka dni, kiedy już Marzanny znikną ze szkolnego korytarza, zima zrozumie, że jej czas już minął

EKO-Marzanna zerówki

 EKO Marzanna klasy 1 i 2

 
Klasa 3 oraz efekt ich ciężkiej pracy

Klasa 4

Klasa 5 dumnie prezentuje swoją 100% EKO Kukłę

Chłopcy z 6 klasy również stanęli na wysokości zadania


7 klasaA tu wszystkie tegoroczne klasowe Marzanny

Po tych wszystkich "zabiegach" nadejście wiosny to już tylko formalność. A póki co pielęgnujemy ją w sobie

Bardzo dziękuję wszystkim nauczycielom za pomoc w organizacji tegorocznego Dnia Odkrywania Talentów oraz Pani Emilii Kruczyk za zorganizowanie oraz przekazanie dla szkoły stelaży do wykonania Marzanny

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Zmieniony ( 25.03.2018. )
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
© 2020 Joomla
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.