Advertisement
Wiosną nawet szare komórki sa kolorowe! Drukuj
Redaktor: Julia Sienkiewicz   
26.03.2019.

Może jeszcze jej nie widać za oknem, ale nareszcie jest! A już na pewno w sercach i umysłach naszych Gdyż jak co roku w naszej szkole w oficjalnym dniu wiosny, celebrujemy moc naszych szarych komórek, rozbudzamy swą  kreatywność oraz troszkę rozleniwione zimą ciała. A wszystko to za sprawą rozmaitych wyzwań jakie oczekiwały w tym dniu wszystkich naszych uczniów. Posłuchajcie...

 

Początek tego jakże przyjemnego i ekscytującego dnia przywitał uczniów zadaniem kreatywnym artystycznie, gdyż celem uczniów było drużynowe dekorowanie wiosennych kapeluszy. Każda klasa otrzymała kapelusz i według własnej, wypracowanej drogą konsensusu koncepcji (bo ile głów w klasie-tyle pomysłów) przystroiła kapelusz wiosny. Efekty były fenomenalne i podziwiało je całe Tylkowo, gdyż wszyscy uczniowie wraz z nauczycielami i panem Dyrektorem udali się na wiosenną paradę kapeluszy ulicami Tylkowa.
 
 
Dekoracja wiosennego nakrycia głowy oraz spacer były rozgrzewką do części właściwej obchodów dnia wiosny, jaką stanowią warsztaty, przygotowane przez naszych nauczycieli. W tym roku nasi uczniowie mieli okazję nauczyć się kroków tańców towarzyskich, spróbować swoich sił w karaoke oraz origami, a także zbadać tajniki liczby Pi i poznać sekretny sposób mnichów japońskich na mnożenie.Nasi młodsi uczniowie badali natomiast właściwości wody poprzez wykonywane doświadczenia, tworzyli farby naturalne z użyciem których następnie pracowali na papierze, przygotowali projekt wiosennej gałęzi oraz tworzyli żywe wiosenne pomniki, które zostały uwiecznione w fotobudce
 
 
 
 
Po intensywnej pracy na rozmaitych stanowiskach, których celem było rozbudzenie pasji i zainteresowań dzieci, poznanie nowinek naukowych oraz dobra zabawa, wszyscy uczniowie wraz z nauczycielami przystąpili do szkolnej edycji Familiady. Zabawa była pyszna, wszyscy świetnie się bawili i przy okazji również poćwiczyli szarymi komórkami podczas wymyślania odpowiedzi
 
 
 
 
 
 

 
Zmieniony ( 07.04.2019. )
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »

Rekrutacja

Imieniny

14 Lipca 2020
Wtorek
Imieniny obchodzą:
Bonawentura, Damian,
Dobrogost,
Franciszek, Izabela,
Kosma, Marceli,
Marcelin, Marcelina,
Stella, Ulryk,
Ulrych, Ulryka
Do końca roku zostało 171 dni.

Sondy

Archiwum

© 2020 Joomla
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.