II Szachowe Mistrzostwa Gminy Pasym Drukuj
Redaktor: Robert Michalak
18.06.2019.

11 czerwca po raz drugi w naszej szkole odbyły się Szachowe Mistrzostwa Gminy. Turniej odbył się w dwóch kategoriach.

Najpierw zagrali uczniowie klas 1-4. Do rywalizacji stanęło 8 zawodników. Rozegrano 5 partii systemem szwajcarskim.  Za zwycięstwo zawodnik otrzymywał 1pkt, za remis 0,5pkt, a za przegraną 0 pkt.

Zwycięzcą okazał się Julian Kruczyk, który zdobył komplet punktów. Drugie miejsce zajął Aleksander Karkotka, a trzecie Kinga Żelaznowska. Ciekawe jest to, że rok temu podium wyglądało tak samo. Wszyscy uczniowie oczywiście są z naszej szkoły.

Następnie do rywalizacji przystąpili uczniowie klas 5-8. Tutaj zgłosiło się 14 szachistów.

Również zawodnicy grali systemem szwajcarskim i w sumie każdy zawodnik rozegrał sześć partii.

Tytuł z kompletem punktów obronił Szymon Dąbrowski. Drugie miejsce zajął Karol Kęsik, a trzecie Kacper Burchacki.

Zadowalające jest to, że co raz więcej uczniów naszej szkoły interesuje się szachami. Mam nadzieję, że za rok na trzecim już turnieju, znów będzie więcej zawodników.
Wszystkim uczestnikom oraz zwycięzcom gratulujemy. Podziękowania należą się również  Kasie Stefczyka, którzy drugi raz sponsorują nasz turniej.

« poprzedni artykuł   następny artykuł »