Advertisement
Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego Drukuj
Redaktor: Katarzyna Pietrzyk   
23.02.2020.
 Nasz język ojczysty- język polski. Zna go każdy Polak... Na pewno i naprawdę. Aby tego dowieść, nasi uczniowie wzięli udział w obchodach Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego. Jest to święto ustanowione w 1999 r. przez UNESCO i corocznie obchodzone w większości krajów świata. W naszej szkole również nie mogło zabraknąć tego dnia działań, które przybliżyłyby znajomość jednego z najtrudniejszych języków świata- języka polskiego. Zatem w szranki stanęły drużyny klasowe, wspomagane przez swoich kolegów, aby dowieść, że język polski nie jest im obcy...
 
 

Najpierw do turnieju przystąpiły drużyny z klas 4-6. Uczniowie rywalizowali w kilku konkurencjach. Najwięcej emocji wzbudziły zabawy: ,,biegane dyktando" i ,,ortograficzne krzesła".

Ponadto dzieci miały za zadanie rozwiązać krzyżówkę, sprawdzającą znajomość polskich przysłów. Bawiły się także w kalambury, a także rywalizowały w wymowie językowych łamańców. Nie było łatwo wymówić zdanie: Tata czyta cytaty z Tacyta...

 


Ostatecznie komisja wyłoniła zwycięzców- klasę 6, która miała nieznaczną przewagę nad klasą 4 (II miejsce), klasa 5- zajęła miejsce III.                                               W kategorii klas starszych zwycięzcami okazali się uczniowie klasy 7.

Obie drużyny wspaniale rywalizowały w podobnych konkurencjach do klas młodszych, a także dodatkowo: w układaniu anagramów, synonimicznym trimino oraz wyścigach w korzystaniu ze słowników.


Pamiętajmy: język polski jest ,,ą, ę", język polski ma piękną tradycję, dbajmy o jego czystość i piękno. Brawo dla naszych uczniów!

Zmieniony ( 23.02.2020. )
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
© 2021 Joomla
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.