Advertisement
Chwyciliśmy byka (ortograficznego) za oba rogi:)
Redaktor: Katarzyna Pietrzyk   
15.05.2017.
Z przyjemnością przekazuję wszystkim czytelnikom naszej strony informację o podwójnym zwycięstwie naszych uczniów.
10 maja br. (w środę) uczestniczyliśmy w Gminnym Turnieju Ortograficznym ,,Weź byka za rogi" organizowanym przez nauczycieli z Zespołu Szkół w Pasymiu.
 
Czytaj
 
Ciężka praca się opłaca
Redaktor: Julia Sienkiewicz   
10.05.2017.


Udział uczniów naszej szkoły w Powiatowym Turnieju Języka Angielskiego w Zespole Szkół w Olszynach stał się już tradycją. I podobnie jak w latach ubiegłych, również  w tym roku odnieśliśmy sukces! A właściwie odniosła go Zuzia Jankowska, która zmierzyła się z najlepszymi szóstoklasistami powiatu szczycieńskiego i okazała się bezkonkurencyjna Nasza zdolna szóstoklasistka zajęła w tym turnieju zasłużone pierwsze miejsce!

Czytaj
 
I miejsce w Mistrzostwach PCK
Redaktor: Monika Szymanska-Wrobel   
09.05.2017.
Pięcioosobowa drużyna w składzie: Aleksandra Wanowicz - kapitan, Aleksandra Łempicka, Wiktoria Abramska, Julia Jakobsze, Amelia Kruczyk zajęła I miejsce w XXV Powiatowych Mistrzostwach Pierwszej Pomocy PCK, które odbyły się 9 maja w Szczytnie.

Czytaj
 
Patriotyczny bieg po Skarb
Redaktor: Katarzyna Pietrzyk   
08.05.2017.
Majówka patriotyczna to w naszej szkole zawsze doskonała okazja do uczczenia narodowych świąt: Święta Pracy, Święta Flagi oraz Święta Konstytucji Trzeciego Maja. Przeżywamy je zwyczajowo podczas uroczystej akademii lub w czasie pogadanek o polskiej historii, znanych postaciach, czy znaczeniu patriotyzmu.
W tym roku postanowiliśmy świętować w nieco inny sposób, angażując tym razem wszystkich uczniów naszej szkoły. Zgodnie z zaleceniami nowoczesnej dydaktyki, które brzmią: najwięcej zapamiętujemy- czyli aż 90%  z  tego, co robimy (poprzez nauczanie innych i natychmiastowe wykorzystanie zdobytej wiedzy), postanowiliśmy zaczerpnąć z potencjału naszej uzdolnionej młodzieży z klasy 6.


Oto rezultat naszej patriotycznej gry - w klasie 2

Czytaj
 
Konkurs BRD
Redaktor: Monika Szymanska-Wrobel   
01.05.2017.

  III miejsce zdobyli uczniowie naszej szkoły w Turniej Bezpieczeństwo w Ruchu Drogowym na etapie powiatu.

Czytaj
 
Dzień Ziemi
Redaktor: Robert Michalak   
26.04.2017.

Dzień Ziemi obchodzony jest 22 kwietnia każdego roku. To czas, kiedy ludzie na całym świecie łączą siły, aby uświadomić wszystkim, że wspaniałe dary przyrody trzeba wykorzystywać mądrze - tak, aby starczyło ich dla przyszłych pokoleń. Powinniśmy być ekologami i dbać o środowisko.

Czytaj
 
Bezpiecznie w sieci
Redaktor: Małgorzata Szulc   
18.04.2017.

 Pod takim hasłem przebiegało spotkanie przedstawicieli Policji z uczniami młodszych i starszych klas naszej szkoły. Każdej z grup Policjanci przekazali wiele cennych informacji i wskazówek dotyczących zasad bezpiecznego korzystania z komputera, telefonu i Internetu oraz przestrzegali przed zagrożeniami związanymi z cyberprzemocą.

Czytaj
 
Ortograficzne potyczki
Redaktor: Małgorzata Szulc   
18.04.2017.
W dniu 29 marca 2017r. w Szkole Podstawowej nr 6 w Szczytnie odbył się XVII Powiatowy Konkurs Ortograficzny dla uczniów kl. III pod hasłem "Potyczki ortograficzne". W tegorocznej edycji konkursu z ortograficznymi pułapkami zmagało się 28 uczniów z 10 szkół powiatu. Uczestnicy tuż po wejściu do sali zajęli wylosowane miejsca, zakodowali swoje prace, a następnie przystąpili do zaciętej rywalizacji. Nie było łatwo.
Czytaj
 
City Trial Junior
Redaktor: Małgorzata Szulc   
18.04.2017.

Od kilku lat w wielu miastach w Polsce, w tym także w Olsztynie organizowane są cykle zawodów City Trial - jedne z największych biegów przełajowych w kraju, do udziału w których zaprasza się nie tylko dorosłych, ale także i dzieci. W zawodach biorą udział osoby biegające zawodowo, ale również amatorsko i rekreacyjnie. W naszym mieście wojewódzkim trasa biegu zlokalizowana jest w pięknej okolicy rozpościerającej się nad Jeziorem Długim.

 

Czytaj
 
Konkurs BRD
Redaktor: Monika Szymanska-Wrobel   
12.04.2017.

Niesprzyjające warunki pogodowe i emocje nie przeszkodziły w osiągnięciu sukcesu uczniom naszej szkoły.

Czytaj
 
Konkurs wiedzy pożarniczej
Redaktor: Monika Szymanska-Wrobel   
12.04.2017.
 30 marca  kolejny raz w Pasymiu odbył się gminny konkurs wiedzy pożarniczej pod hasłem "Młodzież Zapobiega Pożarom". Tym razem wyzwanie pojęły  dziewczęta z klasy szóstej Zuzanna Jankowska, Aleksandra Łempicka, Weronika Rynkiewicz i Weronika Zentarra. Zuzia  zajęła II a Ola III miejsce w  kategorii szkół podstawowych.
Gratulujemy.
 
 
 
W pogoni za wielkanocnym zajączkiem
Redaktor: Katarzyna Pietrzyk   
07.04.2017.
Do świąt już bardzo blisko, zatem i my chcieliśmy poczuć trochę świątecznej atmosfery, dlatego postanowiliśmy poszukać Wielkanocy w Pięknej Górze…
Czytaj
 
Wiosna Talentów
Redaktor: Julia Sienkiewicz   
23.03.2017.

Za nami już piąta edycja naszego szkolnego pokazu rozmaitych talentów oraz umiejętności. Dzieci licznie zaprezentowały się na szkolnej scenie zarówno artystycznie, sportowo jak i kulturowo. Trzeba przyznać, że jak zwykle dały świetny popis


Nasi pierwszoklasiści-Julek i Sebastian zebrali owacje na stojąco

 

Czytaj
 
Bezpieczeństwo jest najważniejsze!
Redaktor: Małgorzata Szulc   
22.03.2017.
  Od kilku lat KRUS, mając na uwadze m. in. konieczność upowszechniania wiedzy o zasadach bhp w gospodarstwie rolnym oraz bezpieczeństwo najmłodszych mieszkańców wsi, organizuje w szkołach spotkania z uczniami oraz konkursy plastyczne poświęcone tej tematyce. Nasza szkoła również korzysta z wiedzy przekazywanej przez tę instytucję oraz czynnie uczestniczy w konkursach. Tegoroczna edycja konkursu organizowana jest pod hasłem "Bezpiecznie na wsi to podstawa - środki chemiczne to nie zabawa".
Czytaj
 
Ekologiczny Dzień Wiosny
Redaktor: Julia Sienkiewicz   
21.03.2017.


Chyba każdy czekał na ten dzień, gdyż oto właśnie 21 marca oficjalnie rozpoczęła się wiosna-ta kalendarzowa
Co prawda pogoda na to jeszcze za bardzo nie wskazuje, ale miejmy nadzieję, że nasze dzisiejsze "zabiegi" przyniosą pożądane efekty.


Odprowadzamy zimę tam, skąd przybyła


Wiosenny pokaz mody ekologicznej
Czytaj
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 113 - 128 z 533
© 2021 Joomla
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.