Advertisement
WOŚP 2015
Redaktor: Administrator   
11.01.2015.

   Dziękuję wszystkim, którzy włączyli się do realizacji w Pasymiu 23. finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Dzięki Waszemu zaangażowaniu kolejny raz poprawiliśmy wynik zbiórki pieniędzy na szczytny cel, jakim jest ratowanie życia i zdrowia ludzkiego. Tylko same ciasta upieczone przez Rodziców naszych uczniów przyniosły 1298,00 zł. A występ dzieci ściągnął więcej widzów niż miejsc w sali widowiskowej Gimnazjum.

Zebraliśmy

14 536,75 zł


 

Czytaj
 
WOŚP 2015
Redaktor: Administrator   
08.01.2015.
ZAPRASZAMY

SOBOTA 10.01.2015 r.

godz. 10:00 – 13:00

II Orkiestrowy Turniej w Halowej Piłce Nożnej
o Puchar Burmistrza Miasta Pasym 
Sala sportowa gimnazjum

NIEDZIELA 11.01.2015 r.

Godz. 14.00 – 18.45

•    KIERMASZE  WYPIEKÓW CUKIERNICZYCH

•    KIERMASZ  RZECZY RÓŻNYCH

•    KIERMASZ  PLASTYCZNY

Godz. 14.00 -  Uroczyste otwarcie WOŚP
Godz. 14.15 -  Program artystyczny przygotowany przez Przedszkole w Pasymiu
Godz. 14.30 -  Licytacja
Godz. 15.00 -  Program artystyczny przygotowany przez Szkołę Podstawową w Gromie
Godz. 15.30 -  Licytacja
Godz. 15.45 -  Program artystyczny przygotowany przez Szkołę Podstawową w Tylkowie
Godz. 16.00 – Licytacja
Godz. 16.30 – Program artystyczny przygotowany przez Szkołę Podstawową w Pasymiu
Godz. 17.00 – Licytacja
Godz. 17.15 – Program artystyczny przygotowany przez Publiczne Gimnazjum w Pasymiu
Godz. 17.45 – Licytacja
Godz. 18:00 – Bartosz Abramski koncert
 
Jasełka
Redaktor: Katarzyna Pietrzyk   
18.12.2014.
Tegoroczne jasełka, przypominające nam o zbliżających się Świętach Bożego Narodzenia, zostały już tradycyjnie przygotowane przez uczniów naszej szkoły. W przedstawieniu pojawiły się wszystkie istoty nieziemskie: aniołowie, diabełki, Maryja z Józefem, jak i zupełnie te realne: pasterze, królowie, dzieci. Wszyscy z wielkim zaangażowaniem odegrali najważniejsze sceny- zwiastujące narodzenie Chrystusa. Jak wyglądało nasze przedstawienie? Przekonajcie się sami:
Czytaj
 
Książki naszych marzeń.
Redaktor: Administrator   
11.12.2014.

Popularyzacja czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży oraz zachęta do podejmowania inicjatyw na rzecz zwiększenia zainteresowania czytaniem książek wśród uczniów – to główny cel konkursu Ministerstwa Edukacji Narodowej „Książki naszych marzeń”.

Szkoły, które chciały w nim wziąć udział miały nakręcić film przekonujący, że właśnie uczniowie tej (naszej) szkoły powinni otrzymać z Ministerstwa pieniądze na zakup nowych książek. My też wzięliśmy się do pracy i zespół uczniów wraz z nauczycielami: Katarzyną Pietrzyk, Julią Sienkiewicz i dyrektorem przygotował 120 sekundowy film, który możecie też zobaczyć. Wystarczy kliknąć "czytaj dalej".

Czytaj
 
turniej piłki noznej
Redaktor: Robert Michalak   
10.12.2014.

Turniej piłki nożnej R-Gol Cup im. Władysława Kocenko.

 

Czytaj
 
Wycieczka do Gdyni
Redaktor: Robert Michalak   
09.12.2014.
Zimowa wycieczka do Gdyni....
5 grudnia, nie przejmując się niską temperaturą, uczniowie klas II-VI naszej szkoły wybrali się na wycieczkę....
Czytaj
 
A w imieniny Andrzeja...
Redaktor: Julia Sienkiewicz   
29.11.2014.


Bawiliśmy się, że ho ho! Były tańce-skakańce, wróżby i mała biesiada:)

Czytaj
 
Bezpieczniejsi.
Redaktor: Administrator   
26.11.2014.
Zmienione ostatnio przepisy ruchu drogowego nakazują, by każdy pieszy poruszający się od zmierzchu do świtu poza terenem zabudowanym był wyposażony w odblaski. Ten przepis ma poprawić bezpieczeństwo pieszych uczestników ruchu drogowego i z daleka ostrzegać kierujących, że poboczem drogi poruszają się ludzie. Bardzo ucieszyła nas zatem inicjatywa Gazety Olsztyńskiej, która dzięki sponsorom pozyskała opaski odblaskowe. Przedstawicielki oddziału gazety, z redakcji Naszego Mazura odwiedziły naszą szkołę wczoraj i wręczyły wszystkim dzieciom z klas 0-III takie opaski oraz przypomniały krótko o zasadach bezpiecznego poruszania się po drogach.
Dziękujemy. :)
 
Czytaj
 
Opiekujemy się zwierzętami.
Redaktor: Małgorzata Szulc   
19.11.2014.
W dniu 14 listopada gościliśmy w szkole sekretarza gminy Pasym pana Jarosława Milewskiego, który w imieniu pana Burmistrza Bernarda Miusa wręczył uczniom naszej szkoły nagrody za udział w gminnym konkursie plastycznym pt. "Jak dbam o swojego pupila". Konkurs miał na celu propagowanie zagadnień związanych z humanitarnym traktowaniem zwierząt, zapobieganiem ich bezdomności oraz promowaniem prawidłowych postaw i zachowań w stosunku do zwierząt.
Czytaj
 
Święto Niepodległości
Redaktor: Katarzyna Pietrzyk   
07.11.2014.

Tradycyjnie- jak co roku- uczniowie naszej szkoły zaangażowali się w zorganizowanie uroczystości z okazji Święta Niepodległości. Obchodzimy je na pamiątkę odzyskania przez Polaków wolności 11 listopada 1918 roku. Tegoroczna akademia przypomniała te historyczne wydarzenia w formie koncertu pieśni patriotycznych, recytacji wierszy o Polsce i prezentacji multimedialnej ukazującej życiorys Józefa Piłsudskiego.

Chór wykonuje pieśń ,,Pierwsza Kadrowa"

Czytaj
 
Pasowanie pierwszoklasistów.
Redaktor: Małgorzata Szulc   
25.10.2014.
20 października 2014r. to ważna data dla naszych pierwszoklasistów. Na ten dzień czekali już od pierwszego dnia nauki. Przed zaproszonymi gośćmi - panem Burmistrzem, panem Dyrektorem, rodzicami, dziadkami, nauczycielami i uczniami naszej szkoły dzieci  zaprezentowały wcześniej przygotowany program artystyczny, a w nim pokazały swoje umiejętności wokalne, recytatorskie i taneczne.
 
Czytaj
 
Bezpieczni w lesie
Redaktor: Małgorzata Szulc   
20.10.2014.
7 października uczniowie kl. 0, I, II, III i IV pod opieką wychowawców udali się na leśne spotkanie z panem Adamem Lubiakiem. Celem spotkania była nauka zasad prawidłowego i bezpiecznego zachowania się w lesie.
Czytaj
 
Biegi przełajowe
Redaktor: Lilla Kuck   
08.10.2014.

   Chłodny wtorkowy poranek nie zniechęcił tylkowskich lekkoatletów do wzięcia udziału w Indywidualnych Biegach Przełajowych, które tego roku odbyły się w Świętajnie. Na miejscu imprezy sportowej byliśmy pierwsi i z pozytywnym nastawieniem czekaliśmy na zawodników innych szkół z całego powiatu szczycieńskiego.

 

Czytaj
 
Sprzątamy Świat.
Redaktor: Małgorzata Szulc   
28.09.2014.
Od wielu lat uczniowie naszej szkoły przyłączają się do największej akcji ekologicznej "Sprzątanie Świata", której celem jest poprawa stanu czystości naszego kraju oraz promowanie odpowiednich wobec środowiska postaw. W tym roku szkolnym, podobnie jak w poprzednim uczniowie pod opieką nauczycieli oraz rodziców sprzątali okolice swoich rodzinnych wsi.
Czytaj
 
Narodowe czytanie ,,Ogniem i mieczem"
Redaktor: Katarzyna Pietrzyk   
11.09.2014.

Z inicjatywy prezydenta Bronisława Komorowskiego już po raz trzeci w całej Polsce zrealizowano przedsięwzięcie zwane ,,Narodowym czytaniem". Akcja zapoczątkowana dwa lata temu ,,Panem Tadeuszem, w tamtym roku lekturą ,,Zemsty" Aleksandra Fredry ma na celu przypomnienie i popularyzację najwybitniejszych dzieł polskiej literatury. Na tegoroczne czytanie wybrano ,,Trylogię" Henryka Sienkiewicza. Podczas licznych spotkań, w różnych miejscach, w całej Polsce- krzepiono serca lekturą ,,Potopu", ,,Pana Wołodyjowskiego" oraz ,,Ogniem i mieczem".

Czytaj
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 129 - 144 z 433
© 2017 Joomla
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.