Advertisement
Stypendia za wyniki w nauce.
Redaktor: Administrator   
12.05.2014.

W piątek, 9. maja 2014 r. nasi uczniowie i ich rodzice, na zaproszenie Burmistrza stawili się w Miejskim Ośrodku Kultury w Pasymiu. Nasza liczna reprezentacja, to najzdolniejsi, ale też najbardziej pracowici uczniowie. Dzięki systematycznej pracy uzyskali oni wysokie średnie, a zgodnie z regulaminem "Lokalnego Programu Wspierania Edukacji Uzdolnionych Dzieci i Młodzieży" również nagrody finansowe w postaci stypendiów.


Nagrodzeniu uczniowie (w kolejności alfabetycznej):

  • Julia Kamińska,
  • Klaudia Kozłowska
  • Martyna Kożurno,
  • Dominika Krysik,
  • Konrad Młotkowski,
  • Małgorzata Roman,
  • Anna Sieruta,
  • Kacper Skalski,
  • Patrycja Skalska,
  • Dawid Wróbel.

Gratulujemy nagrodzonym oraz ich rodzicom. Życzymy wszystkim uczniom, by po zakończeniu roku szkolnego 2013/2014 znaleźli się w tym zacnym gronie

 
Sprawny Matematyk
Redaktor: Lilla Kuck   
10.05.2014.
Udział naszej szkoły w konkursie ,,Sprawny matematyk" to już tradycja... dodać można, że sukcesy odnoszone w nim to też  już standard. W piątek 9 maja tradycji stała się zadość, ale od początku. Nasi ,,sprawni matematycy":
 

 

Czytaj
 
Mistrzostwa Pierwszej Pomocy
Redaktor: Monika Szymanska-Wrobel   
08.05.2014.

8 maja po raz kolejny w Szczytnie zorganizowano Mistrzostwa Pierwszej Pomocy, w których wzięła udział młodzież ze szkół gimnazjalnych i ponad gimnazjalnych z terenu miasta i powiatu. Drużyna z naszej szkoła w składzie Katarzyna Pych, Martyna Kożurno, Anna Sieruta, Michał Kozłowski i Dawid Wróbel była jedyną drużyną, która reprezentowała szkoły podstawowe i stanęła do rywalizacji z dużo starszymi przeciwnikami.

Czytaj
 
Trzeci Maja w szlacheckim dworku
Redaktor: Katarzyna Pietrzyk   
03.05.2014.
Dzisiaj obchodzimy 223 rocznicę uchwalenia pierwszej polskiej konstytucji. Po czteroletnich obradach sejmowych posłowie, którzy chcieli ratować Polskę przed kolejnymi niepowodzeniami, uchwalili najważniejszą ustawę rządową- akt prawny, który spisał najistotniejsze prawa i obowiązki obywateli. Przywrócił dziedziczność tronu, wziął pod opiekę mieszczan, wspomniał o najuboższej warstwie społecznej, jaką byli chłopi. Jednak najważniejszą rolę w uchwaleniu konstytucji odegrała polska szlachta. I to właśnie o niej opowiadało przedstawienie przygotowane przez uczniów klasy szóstej pod opieką Katarzyny Pietrzyk.
Czytaj
 
Wyniki szkolnego etapu Konkursu Recytatorskiego
Redaktor: Katarzyna Pietrzyk   
01.05.2014.

We wtorek tj. 29.04 odbyły się w naszej szkole eliminacje do gminnego Konkursu Recytatorskiego ,,Spotkania z poezją dziecięcą". Wszyscy recytatorzy przedstawili wiersze  znanych poetów: Tuwima, Brzechwy, Kerna, choć zdarzyły się też wystąpienia zaskakujące- jak recytacja ,,Trenów" Jana Kochanowskiego. A oto laureaci etapu szkolnego, którzy będą reprezentować naszą szkołę podczas eliminacji w Pasymiu- 12 maja.Gratulujemy i życzymy powodzenia w dalszych zmaganiach.

Kategoria klas I-III:

 

 

 

Czytaj
 
II miejsce w Turnieju BRD
Redaktor: Monika Szymanska-Wrobel   
27.04.2014.

Były nerwy, niepewność, zniecierpliwienie a na koniec radość. Nie mogło być inaczej, tak zdolna i sprawna drużyna nie mogła nie znaleźć się w czołówce. Podczas Powiatowego Turnieju Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego, uczniowie zajęli II miejsce i wrócili ze Szczytna z nagrodami i statuetką.

Czytaj
 
W kuźni talentów...
Redaktor: Julia Sienkiewicz   
27.04.2014.

Piątek upłynął w naszej szkole pod znakiem intensywnego rozwijania zainteresowań, zdolności oraz odkrywania talentów. Nie jest to niczym nowym, gdyż codziennie zarówno w trakcie lekcji jak i na licznych zajęciach pozalekcyjnych, nasi uczniowie maja szanse na pogłębianie wiedzy oraz odkrywanie w sobie różnych uzdolnień i pasji. W piątek wszystkie dzieci mogły poznać siebie bliżej w sposób doświadczalny poprzez wykonywanie rozmaitych zadań stymulujących ich kreatywność, twórczość, zręczność czy precyzję.


Kraina marzeń metodą kreatywnych kółek
Czytaj
 
Co wyćwierkały wróbelki w konkursie ,,Ptasie sprawy"?
Redaktor: Katarzyna Pietrzyk   
25.04.2014.

Każdy zapewne czytał lub słuchał wiersza Juliana Tuwima ,,Ptasie radio". I każdy zapewne sobie pomyślał, że trudno byłoby napisać taki wiersz. Jednak nie ma rzeczy niemożliwych, bowiem okazuje się, że podobnego wyzwania podjęli się także nasi uczniowie. Wzięli oni udział w konkursie literackim ,,Ptasie sprawy" organizowanym przez Fundację Albatros, prowadzącą w gminie Dywity Ptasią Akademię. Patronat nad konkursem objęli m.in. Warmińsko-Mazurski Kurator Oświaty i Radio Olsztyn.

 

Czytaj
 
Zwycięstwo w konkursie BRD.
Redaktor: Monika Szymanska-Wrobel   
18.04.2014.

 

Zwycięstwo w konkursie BRD.

We wtorek 15.04 w Pasymiu odbył się gminny konkurs BRD. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie z kasy V - Dominika Krysik, Arkadiusz Chełstowski, Dawid Wróbel i Majewska Karolina z klasy VI.

Czytaj
 
Dziki, Dziki Zachód-wielka, wielka radość!
Redaktor: Julia Sienkiewicz   
09.04.2014.


Po raz kolejny nasi zdolni uczniowie udowodnili, iż nie brak im pomysłów oraz umiejętności do realizacji najbardziej wyszukanych projektów zdobywając tym samym wyróżnienie w Wojewódzkim Turnieju Wiedzy o Krajach Anglojęzycznych organizowanym przez Szkołę Podstawową nr 25 z Oddziałami Integracyjnymi im. H.Ch. Andersena w Olsztynie, Wojewódzką Bibliotekę Publiczną w Olsztynie, Katedrę Filologii Angielskiej Uniwersytetu Warmińsko Mazurskiego w Olsztynie oraz Warmińsko Mazurski Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Olsztynie.


Kacper Skalski, Ania Wróbel oraz Małgosia Roman z dyplomami na tle swojego dzieła w SP nr 25 w Olsztynie:) Nasza praca była najpiękniejsza!
Czytaj
 
Sadzenie lasu
Redaktor: Robert Michalak   
03.04.2014.

Jak nam wszystkim wiadomo, mieszkamy i uczymy się w miejscowości otoczonej jeziorami i pięknymi lasami. Swoje wiadomości na temat okolicznych lasów bardzo poszerzyliśmy w środę 2 kwietnia.

Czytaj
 
Zapisy do szkoły.
Redaktor: Administrator   
26.03.2014.
Od 1. kwietnia 2014 r. ruszają zapisy do klasy pierwszej i oddziału przedszkolnego. W każdym oddziale jest 20 wolnych miejsc. Zgodnie z regulaminem każde dziecko musi być zgłoszone, by brało udział w rekrutacji. Dokumenty do pobrania i szczegóły w zakładce REKRUTACJA.
 
Ja po prostu mam talent.
Redaktor: Monika Szymanska-Wrobel   
04.03.2014.

    Ja się wcale nie chwalę, ja po prostu mam talent.
Tak może o sobie powiedzieć Ania Wróbel uczennica klasy VI, która zajęła pierwsze miejsce w konkursie plastycznym "Mały ratownik z miasta i wsi - żyjemy zdrowo i bezpiecznie z Fundacją Ratujemy Życie."


Czytaj
 
Sukcesy (kolejne) naszych uczniów.
Redaktor: Katarzyna Pietrzyk   
04.03.2014.

Wczoraj z niecierpliwością czekaliśmy na wyniki kuratoryjnych konkursów przedmiotowych.Wreszcie są! Kilka chwil niepewności...i -okrzyk radości. Cieszyła się oczywiście nasza szkolna prymuska- Julia Kamińska z klasy szóstej.


Czytaj
 
Planetarium - Figlolandia
Redaktor: Małgorzata Szulc   
01.03.2014.
W czwartek 20 lutego młodsze dzieci z naszej szkoły wyruszyły autokarem na wycieczkę edukacyjno-terapeutyczną do Olsztyna. Najpierw dotarliśmy do drugiego co do wielkości w Polsce planetarium. Zbudowano je w hołdzie naszemu astronomowi - Mikołajowi Kopernikowi. Tam na sztucznym niebie obejrzeliśmy seans pt. „Ziemia, Księżyc i Słońce”. W ciekawy sposób przedstawiono w nim wybrane zjawiska astronomiczne. Dowiedzieliśmy się m. in.: Co można zaobserwować na niebie?, Dlaczego Słońce świeci?, Jak zmieniają się pory dnia i roku?
Czytaj
 
Zobacz też…
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 145 - 160 z 416
© 2017 Joomla
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.