Advertisement
"Bo wszystkie mamy nasze są ..."
Redaktor: Katarzyna Pietrzyk   
30.05.2014.

Często gościmy w szkole mamy. Najczęściej mamy przy tym nietęgie miny. Wiadomo, wywiadówka. Tym razem było inaczej. Zaprosiliśmy mamę i tatę na akademię z okazji ich święta (wiemy, że święto taty jest dopiero 23 czerwca, ale oni są tacy niecierpliwi - mężczyźni). Zgromadzeni na widowni czekali na popisy swych pociech:

Czytaj
 
Kochać-jak to łatwo wyśpiewać...
Redaktor: Julia Sienkiewicz   
29.05.2014.
 
A wcale niełatwo! Wie o tym ten, kto chociaż raz spróbował:) Uczennice naszej szkoły już po raz drugi wzięły udział w powiatowym VIII Konkursie Piosenki Miłosnej "Kochać-jak to łatwo wyśpiewać", który odbył się w Jedwabnie.
 
Czytaj
 
Pierwsza pomoc
Redaktor: Monika Szymanska-Wrobel   
23.05.2014.
     W piątek odbyło się szkolenie z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej dla uczniów klasy VI. To  część nagrody, którą zdobyła Ania Wróbel w konkursie plastycznym "Mały ratownik z miasta i wsi, żyjemy zdrowo i bezpiecznie". Szkolenie przeprowadził Prezes Fundacji Ratujmy Życie lekarz Michał Okuniewski.
 
Czytaj
 
Zmagania lekkoatletyczne naszych sportowców
Redaktor: Lilla Kuck   
21.05.2014.

run.jpg

                      W gorący środowy poranek reprezentacja naszej szkoły wybrała się do Szczytna, gdzie bardzo chciała  sprawdzić swoje talenty w biegach, skokach i rzutach, poprzez udział w powiatowych zawodach  lekkoatletycznych.

Czytaj
 
Mistrzowie wyłonieni!
Redaktor: Julia Sienkiewicz   
18.05.2014.

Z przyjemnością ogłaszam, iż zwycięzcami szkolnego konkursu z języka angielskiego ”The master of English spelling” zostali:
I miejsce-Kacper Skalski
II miejsce Julia Kamińska
III miejsce Martyna Kożurno oraz Katarzyna Pych
Konkurs miał charakter dyktanda. Uczniom został podyktowany tekst, który należało jak najpoprawniej zapisać ze słuchu. Kacper zapisał tekst robiąc przy tym zaledwie jeden błąd! Niewątpliwie zasługuje na tytuł Mistrza angielskiej pisowni i ortografii. Gratuluję!:)
Również wyniki sesji wiosennej Ogólnopolskiej Olimpiady z języka angielskiego są bardzo dobre. Uczniowie naszej szkoły znowu znaleźli się w pierwszej sześćdziesiątce. Najlepszy wyniki uzyskała Dominika Wanowicz zajmując 22 miejsce spośród 3693 uczestników konkursu. Na 30 miejscu, czyli również z wysokim wynikiem uplasowały się Martyna Kożurno oraz Dominika Krysik. Serdecznie dziękuję i gratuluję wszystkim dzieciom, które wzięły udział w konkursie i zachęcam do udziału w kolejnych szkolnych oraz pozaszkolnych konkursach z języka angielskiego.


 
Dzień Dziecka w Pasymiu
Redaktor: Administrator   
16.05.2014.

Rozkład jazdy autobusu szkolnego


DZIEŃ DZIECKA 01.06.2014 r.

Pasym

11:10:00

Narajty

11:20:00

Krzywonoga

11:35:00

Michałki

11:40:00

Tylkowo

11:45:00

Pasym PKP

11:43:00

Pasym Rynek

11:50:00

 

  Transport powrotny - GODZINA 18:30 PASYM RYNEK ( kierunek Narajty, Krzywonoga)

 
Chwyciliśmy byka (ortograficznego) za rogi
Redaktor: Katarzyna Pietrzyk   
15.05.2014.
Dzięki pomysłowości i życzliwości dyrektora oraz nauczycielek- polonistek ze Szkoły Podstawowej w Pasymiu już drugi raz mogliśmy wziąć udział w II Turnieju Ortograficzno-Poprawnościowym ,,Weź byka za rogi".
Po eliminacjach szkolnych okazało się, że naszą szkołę będą reprezentować z klasy IV- Sylwia Dąbrowska i Konrad Młotkowski, z kl. V- Monika Rojek i Dominika Wanowicz, zaś z kl. VI- Julia Kamińska i Kacper Skalski. W tym gronie uczniowie pod opieką Katarzyny Pietrzyk ruszyli szukać byków w Pasymiu.
Tam powitali nas organizatorzy:

a my nieco stremowani-

czekaliśmy na rozwój wypadków z udziałem byków (ortograficznych oczywiście).
Czytaj
 
Recytatorski sukces
Redaktor: Katarzyna Pietrzyk   
13.05.2014.

Z wielką radością przekazuję informację dotyczącą wyników gminnego konkursu recytatorskiego Spotkania z poezją dziecięcą. Eliminacje odbyły się 12 maja w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Pasymiu. Nasi uczniowie w kategorii klas starszych zajęli:

I miejsce- Dawid Wróbel (kl.V), II miejsce- Weronika Górska (kl.VI), III miejsce- Patrycja Skalska (kl.IV), zaś wyróżnienie otrzymała Julia Kamińska (kl.VI). W kategorii klas młodszych została wyróżniona Wiktoria Abramska (kl.III).


Czytaj
 
Stypendia za wyniki w nauce.
Redaktor: Administrator   
12.05.2014.

W piątek, 9. maja 2014 r. nasi uczniowie i ich rodzice, na zaproszenie Burmistrza stawili się w Miejskim Ośrodku Kultury w Pasymiu. Nasza liczna reprezentacja, to najzdolniejsi, ale też najbardziej pracowici uczniowie. Dzięki systematycznej pracy uzyskali oni wysokie średnie, a zgodnie z regulaminem "Lokalnego Programu Wspierania Edukacji Uzdolnionych Dzieci i Młodzieży" również nagrody finansowe w postaci stypendiów.


Nagrodzeniu uczniowie (w kolejności alfabetycznej):

  • Julia Kamińska,
  • Klaudia Kozłowska
  • Martyna Kożurno,
  • Dominika Krysik,
  • Konrad Młotkowski,
  • Małgorzata Roman,
  • Anna Sieruta,
  • Kacper Skalski,
  • Patrycja Skalska,
  • Dawid Wróbel.

Gratulujemy nagrodzonym oraz ich rodzicom. Życzymy wszystkim uczniom, by po zakończeniu roku szkolnego 2013/2014 znaleźli się w tym zacnym gronie

 
Sprawny Matematyk
Redaktor: Lilla Kuck   
10.05.2014.
Udział naszej szkoły w konkursie ,,Sprawny matematyk" to już tradycja... dodać można, że sukcesy odnoszone w nim to też  już standard. W piątek 9 maja tradycji stała się zadość, ale od początku. Nasi ,,sprawni matematycy":
 

 

Czytaj
 
Mistrzostwa Pierwszej Pomocy
Redaktor: Monika Szymanska-Wrobel   
08.05.2014.

8 maja po raz kolejny w Szczytnie zorganizowano Mistrzostwa Pierwszej Pomocy, w których wzięła udział młodzież ze szkół gimnazjalnych i ponad gimnazjalnych z terenu miasta i powiatu. Drużyna z naszej szkoła w składzie Katarzyna Pych, Martyna Kożurno, Anna Sieruta, Michał Kozłowski i Dawid Wróbel była jedyną drużyną, która reprezentowała szkoły podstawowe i stanęła do rywalizacji z dużo starszymi przeciwnikami.

Czytaj
 
Trzeci Maja w szlacheckim dworku
Redaktor: Katarzyna Pietrzyk   
03.05.2014.
Dzisiaj obchodzimy 223 rocznicę uchwalenia pierwszej polskiej konstytucji. Po czteroletnich obradach sejmowych posłowie, którzy chcieli ratować Polskę przed kolejnymi niepowodzeniami, uchwalili najważniejszą ustawę rządową- akt prawny, który spisał najistotniejsze prawa i obowiązki obywateli. Przywrócił dziedziczność tronu, wziął pod opiekę mieszczan, wspomniał o najuboższej warstwie społecznej, jaką byli chłopi. Jednak najważniejszą rolę w uchwaleniu konstytucji odegrała polska szlachta. I to właśnie o niej opowiadało przedstawienie przygotowane przez uczniów klasy szóstej pod opieką Katarzyny Pietrzyk.
Czytaj
 
Wyniki szkolnego etapu Konkursu Recytatorskiego
Redaktor: Katarzyna Pietrzyk   
01.05.2014.

We wtorek tj. 29.04 odbyły się w naszej szkole eliminacje do gminnego Konkursu Recytatorskiego ,,Spotkania z poezją dziecięcą". Wszyscy recytatorzy przedstawili wiersze  znanych poetów: Tuwima, Brzechwy, Kerna, choć zdarzyły się też wystąpienia zaskakujące- jak recytacja ,,Trenów" Jana Kochanowskiego. A oto laureaci etapu szkolnego, którzy będą reprezentować naszą szkołę podczas eliminacji w Pasymiu- 12 maja.Gratulujemy i życzymy powodzenia w dalszych zmaganiach.

Kategoria klas I-III:

 

 

 

Czytaj
 
II miejsce w Turnieju BRD
Redaktor: Monika Szymanska-Wrobel   
27.04.2014.

Były nerwy, niepewność, zniecierpliwienie a na koniec radość. Nie mogło być inaczej, tak zdolna i sprawna drużyna nie mogła nie znaleźć się w czołówce. Podczas Powiatowego Turnieju Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego, uczniowie zajęli II miejsce i wrócili ze Szczytna z nagrodami i statuetką.

Czytaj
 
W kuźni talentów...
Redaktor: Julia Sienkiewicz   
27.04.2014.

Piątek upłynął w naszej szkole pod znakiem intensywnego rozwijania zainteresowań, zdolności oraz odkrywania talentów. Nie jest to niczym nowym, gdyż codziennie zarówno w trakcie lekcji jak i na licznych zajęciach pozalekcyjnych, nasi uczniowie maja szanse na pogłębianie wiedzy oraz odkrywanie w sobie różnych uzdolnień i pasji. W piątek wszystkie dzieci mogły poznać siebie bliżej w sposób doświadczalny poprzez wykonywanie rozmaitych zadań stymulujących ich kreatywność, twórczość, zręczność czy precyzję.


Kraina marzeń metodą kreatywnych kółek
Czytaj
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 145 - 160 z 424
© 2017 Joomla
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.