Advertisement
Jest rekord! 27 Finał WOŚP
Redaktor: Julia Sienkiewicz   
14.01.2019.

27 finał WOŚP już za nami, ale radosna atmosfera i orkiestrowy duch nadal jest w naszych sercach. Kolejny raz udało nam się pobić rekord, w tym roku do "orkiestrowych puszek" w naszej gminie trafiło 20159,25 zł, z czego aż 2716 zł wpłynęło ze sprzedaży ciast i smakołyków przygotowanych przez rodziny naszych uczniów oraz 262 zł pochodzi ze sprzedaży pluszaków, czym zajmowały się zuchy i harcerze

Wspaniała impreza, cudowna atmosfera, szczytny cel! I niesamowite, że niemalże cała nasza społeczność szkolna zaangażowała się w realizację osiągnięcia celu Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy jakim jest zakup sprzętu medycznego do wyposażenia szpitali. To niesamowite, że wszyscy tak licznie włączyli się w to przedsięwzięcie

 

 

Czytaj
 
Konkurs patriotyczno-językowy
Redaktor: Julia Sienkiewicz   
06.01.2019.Serdecznie zapraszam do udziału w kreatywnym konkursie patriotyczno-językowym!

Zaprojektuj koszulkę promującą Polskę w Europie i na świecie!

Wykaż się pomysłowością i zdobądź 1 miejsce

 


 Zwycięzca konkursu otrzyma prawdziwy T-shirt ze swoim projektem!

 Przewidziane są również inne nagrody

 

Wymagania konkursowe:
•    Projekt koszulki na kartce A3 (duży blok) Pamiętaj, by koszulka zajmowała cały obszar kartki.
•    Napis zachęcający do odwiedzenia Polski, hasło promujące Polskę koniecznie  w j. angielskim. Postaraj się by było jak najkrótsze (maksymalnie jedno zdanie)
•    Dodatkowy element może stanowić grafika, logo, obrazek symbolizujący Polskę, naszą tradycję, kulturę, język
•Zadbaj o estetykę i czystość swojej pracy-to również ma wpływ na wygraną!
•    Ostateczny termin składania projektów upływa 16.01. 2019 r.

Potrzebujesz więcej informacji? Zgłoś się do pani Julii Sienkiewicz, która chętnie Ci ich udzieli i również pomoże w zbudowaniu hasła w j. angielskim 

Good Luck

 
Cyfrowe przedszkolaki
Redaktor: Beata Piwowarska   
02.01.2019.

Niezależnie od pomysłów na edukację nowe technologie stają się jej nierozerwalnym elementem. Z tym większą przyjemnością pragniemy wszystkich poinformować, iż w grudniu 2018r. w sali oddziału przedszkolnego na stałe zagościł dotykowy monitor interaktywny- to taka tablica XXI wieku. Dzięki niemu dzieci nabywają umiejętność korzystania z nowych technologii w poznawaniu świata, uczeniu się i zabawie. Środki na zakupiony przez Radę Rodziców monitor pochodziły w głównej mierze od sponsorów, którym bardzo dziękujemy.

"...Kto ma w dobroci silną wolę i silną chęć służby ludziom, temu życie pięknym snem będzie ..." (J. Korczak)

Przedszkolaki i społeczność szkolna

 

 

 
PCK-Konkurs
Redaktor: Administrator   
19.12.2018.

W dniu 14 grudnia 2018 r. uczniowie naszej szkoły: Zuzanna Jankowska z kl. VIII i Karol Kęsik z kl. VII wzięli udział w XXVII Ogólnopolskiej Olimpiadzie Promocji Zdrowego Stylu Życia PCK w Szczytnie. Konkurencja była zacięta, ponieważ ze szkół podstawowych z powiatu Szczytno zgłosiło się aż 21 uczestników. Po długiej rywalizacji Karol Kęsik zajął 3 miejsce.  Karolowi gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów. Uczniów do olimpiady przygotowywała p. Lidia Masłowska.

Lidia Masłowska

 

 
Mikołajkowy Turniej Piłki Nożnej
Redaktor: Robert Michalak   
18.12.2018.

Po raz kolejny nasi uczniowie uczestniczyli w Mikołajkowym Turnieju Piłki Nożnej. W tym roku wystartowaliśmy w dwóch kategoriach.

Czytaj
 
Zwycięstwo w prawdziwie świątecznym stylu!
Redaktor: Julia Sienkiewicz   
14.12.2018.

Szkoła już udekorowana w ozdoby  świąteczne, w każdej klasie pachnie wystrojona choinka, a w uszach brzmi Jingle Bell Rock, którym miejsce na podium w powiatowym konkursie świątecznej piosenki angielskiej Face the Music nasz Julek Kruczyk wyśpiewał sobie pierwsze miejsce! Mieliśmy już okazję usłyszeć go w eliminacjach szkolnych oraz na deskach sceny gminnego koncertu charytatywnego, ale jak się okazało, to była dopiero rozgrzewka! Ależ Julek zaśpiewał! Swoim występem oczarował całą publiczność i jury! Brawo Julek!


Nic dodać, nic ująć


W kategorii klas 4-8 udział wzięła Zuzia Młotkowska, która również otrzymała wysokie noty i gromkie brawa

Czytaj
 
#RazemNaŚwięta
Redaktor: Krzysztof Obrębski   
10.12.2018.
Image

"Razem na Święta" to hasło pod którym Ministerstwo Edukacji Narodowej zachęca placówki oświatowe do podjęcia działań związanych z przedświątecznym wolontariatem.

Czytaj
 
Koncert charytatywny #RazemNaŚwięta
Redaktor: Julia Sienkiewicz   
10.12.2018.

9 grudnia niemalże wszyscy uczniowie naszej szkoły wzięli udział w koncercie charytatywnym zorganizowanym na rzecz pogorzelców z Tylkowa. Wczesnym, niedzielnym popołudniem licznie zgromadzone dzieci z oddziałów 1-3 oraz 4-8 zaprezentowały się na gminnej scenie w programie artystycznym, który obfitował w polskie kolędy, ale również świąteczne piosenki anglojęzyczne. Jedną z piosenek wykonali również nasi harcerze, którzy wspaniale prezentowali się w swoich mundurach.

Razem możemy naprawdę dużo

Czytaj
 
Andrzejki
Redaktor: Robert Michalak   
07.12.2018.

Jak co roku 30 listopada obchodzimy Andrzejki. Nie inaczej było w naszej szkole, zamiast lekcji Samorząd Szkolny przygotował wróżby oraz zabawy taneczne.

Czytaj
 
Pełna miseczka
Redaktor: Monika Szymanska-Wrobel   
05.12.2018.
 
    
Kilka dni temu ruszyła akcja „Pełna miseczka”, którą organizują uczniowie klasy III. Mali wolontariusze zbierają suchą karmę dla zwierząt ze schroniska. Serdecznie dziękujemy  rodzicom, uczniom, nauczycielom i pracownikom szkoły, którzy przyłączyli się do akcji. Dzięki Państwa  hojności  zebraliśmy już 137 kg. Zeszłoroczny rekord to 205 kg. Czy w tym roku uda się zebrać tyle samo?  Jesteśmy pełni  nadziei,  że tak właśnie będzie.  Wierzymy,  że wśród społeczności szkolnej nie brakuje osób wrażliwych, o wielkich sercach, którym los porzuconych zwierząt nie jest obojętny.
Bardzo liczymy na dalsze wsparcie naszego przedsięwzięcia.  Zbiórka trwa do 14 grudnia.
 
Zwycięzcy wyłonieni!
Redaktor: Julia Sienkiewicz   
03.12.2018.

Oto są, bohaterowie tegorocznych eliminacji szkolnych w konkursie świątecznej piosenki anglojęzycznej. Laureaci szkolnego etapu oprócz nagród wygrali również szansę wystąpienia w powiatowym konkursie piosenki. Trzymamy kciuki za naszych zwycięzców.

Zuzanna Młotkowska, kl. 5 oraz Julian Kruczyk, kl. 3

Wszyscy uczestnicy tegorocznych eliminacji

 
Turniej szachowy
Redaktor: Robert Michalak   
05.11.2018.

27 października trzech uczniów naszej szkoły wzięło udział w III Turnieju szachowym o Puchar Warmińsko-Mazurskiego Kuratora Oświaty. W kategorii klas I-IV reprezentował naszą szkołę Julian Kruczyk, a w kategorii V-VIII Szymon Dąbrowski i Karol Kęsik. W obu kategoriach wystartowało ponad 100 szachistów.

 

 

 

Czytaj
 
Sprzatanie Świata
Redaktor: Robert Michalak   
27.09.2018.

Jak co roku w trzeci piątek września nasi uczniowie uczestniczyli w akcji "Sprzątanie Świata". W tym roku hasło brzmiało  „Akcja- segregacja! 2 x więcej, 2 x czyściej”.

Czytaj
 
Mamy Talent 6 już za nami!
Redaktor: Julia Sienkiewicz   
27.06.2018.

Jak co roku tuż przed wakacjami odbyła się już 6 edycja szkolnego pokazu talentów. W tym roku wzięło w nim udział 37 uczestników niemalże ze wszystkich klas. Występujacy zaprezentowali swoje umiejętności językowe, recytatorskie, sportowe, taneczne, muzyczne i wiele, wiele innych


Maja Szabat zademonstrowała dwie sztuczki:matematyczną oraz karcianą


Zosia Olkowska zagrała nam na akordeonie


Lena Skowrońska opowiedziała o swoim hobby, jakim jest lepienie z plasteliny

 

 

 

Czytaj
 
Jestem Mistrzem Matematyki
Redaktor: Robert Michalak   
12.06.2018.

 

W Szkole Podstawowej w Pasymiu po raz drugi odbył się konkurs Jestem Mistrzem Matematyki. W konkursie tym uczestniczyli uczniowie szkół podstawowych z naszej gminy.

Czytaj
 
Zobacz też…
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 17 - 32 z 496

Rekrutacja

Imieniny

23 Października 2019
Środa
Imieniny obchodzą:
Ignacy, Iga,
Ignacja, Żegota,
Jan, Marlena,
Odilla, Roman,
Seweryn, Teodor,
Włościsław
Do końca roku zostało 70 dni.

Sondy

Archiwum

© 2019 Joomla
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.