Advertisement
Olimpiada Zdrowego Życia
Redaktor: Administrator   
20.12.2019.

     W dniu 13 grudnia 2019 r. odbyła się Powiatowa Olimpiada Promocji Zdrowego Stylu Życia PCK. Celem Olimpiady jest wykształcenie wśród młodzieży potrzeby dbania o swoje zdrowie oraz promowanie zdrowego stylu życia. Uczniowie mieli za zadanie rozwiązać test złożony z 30 pytań w oparciu o wcześniej pogłębioną wiedzę z wyżej wymienionej tematyki. W rywalizacji wzięło udział 10 szkół podstawowych. Wśród nagrodzonych są uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Tylkowie: II miejsce w kategorii dzieci klas IV-V zajął Julian Kruczyk  z klasy IV,  a  w kategorii młodzieży klas VI-VIII  III miejsce  uzyskała Amelia Kruczyk. Uczniów do konkursu przygotowywała  pani Lidia Masłowska. Wszystkim serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

 
Szkolny Konkurs Świątecznej Piosenki Anglojęzycznej
Redaktor: Julia Sienkiewicz   
12.12.2019.

Kolejna edycja Szkolnego Konkursu Świątecznej Piosenki Anglojęzycznej już za nami. Siedmioro uczniów z klas 1-8 zaprezentowało się w dowolnym świątecznym repertuarze w języku angielskim. W prawdziwie świątecznej atmosferze uczniowie zaprezentowali swoje umiejętności wokalne oraz artystyczne, a oto tegoroczni zwycięzcy

I miejsce w kategorii klas starszych zajął Julian Kruczyk z kl. IV

Czytaj
 
Andrzejki
Redaktor: Robert Michalak   
03.12.2019.
W piątek 29 listopada Samorząd Szkolny przygotował różne zabawy i wróżby andrzejkowe.
Czytaj
 
Szkolny Konkurs Świątecznej Piosenki Anglojęzycznej
Redaktor: Julia Sienkiewicz   
20.11.2019.
 
Projekt IV klasy na temat Święta Zmarłych w różnych kulturach
Redaktor: Katarzyna Pietrzyk   
15.11.2019.

Uczniowie klasy czwartej wzięli udział w projekcie na temat obchodzenia Święta Zmarłych w różnych kulturach. Dzieci miały za zadanie wykonać plakat na temat zaduszek, wystawkę o Halloween i książeczkę o Święcie Zmarłych obchodzonym w Meksyku. Uczniowie szukali wiadomości na ten temat w różnych źródłach, samodzielnie wykonywali rysunki, przygotowywali wystawkę. Następnie sami opisali swój udział w projekcie. Zapraszam do lektury uczniowskich opisów oraz do obejrzenia zdjęć.

 

Czytaj
 
Zbiórka karmy dla zwierząt
Redaktor: Katarzyna Pietrzyk   
12.11.2019.
Uwaga, uwaga!
Wszyscy Hojni Miłośnicy Psów i Kotów!
 
Organizujemy zbiórkę karmy dla zwierząt przebywających w schronisku w Jedwabnie.
 
Prosimy o przynoszenie opakowań z karmą:
uczniowie klas 0-3 - do sali nr 8 (do klasy 1 i Pani Moniki Szymańskiej-Wróbel)
uczniowie klas 4-8- do sali nr 4 (do klasy 4 i Pani Katarzyny Pietrzyk)
 
Będziemy wdzięczni za każda ilość pożywienia dla bezdomnych zwierząt.
Idziemy na rekord!
W tamtym roku była to ogromna ilość: 235 kg.
Bardzo dziękujemy!
Organizatorzy: klasa 1 i klasa 4 z wychowawczyniami.
 
Ślubowanie
Redaktor: Monika Szymanska-Wrobel   
11.11.2019.

     21 października uczniowie klasy pierwszej złożyli uroczyste ślubowanie.
Podczas akademii pierwszoklasiści zaprezentowali przygotowany program artystyczny. Recytowali wiersze i śpiewali piosenki.


Czytaj
 
Święto Niepodległości
Redaktor: Katarzyna Pietrzyk   
10.11.2019.
         Corocznie 11 listopada obchodzimy w Polsce Święto Niepodległości. W tym roku przypada 101. rocznica odzyskania przez Polaków wolności. 11 listopada 1918 roku po 123 latach zaborów Polska odzyskała swój kraj. W tym strasznym czasie- przez ponad 100 lat- nasz naród nie posiadał własnej ziemi, nie mógł swobodnie posługiwać się językiem polskim czy kultywować polską tradycję.  Tym bardziej Polacy z wielką radością i dumą obchodzą to święto, chcąc wyrazić szacunek dla twórców nowego państwa polskiego i upamiętnić tamte wspaniałe dni, kiedy odradzał się nasz naród.
 
Czytaj
 
IV Turniej Szachowy o Puchar Kuratora Oświaty
Redaktor: Robert Michalak   
06.11.2019.

Po raz drugi uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w zawodach szachowych o Puchar Kuratora Oświaty. W zawodach tych uczestniczą zawodnicy posiadający I i II kategorię szachową, a niektórzy nawet sa klasyfikowani w rankingu światowym.


Czytaj
 
Igrzyska Młodzieży Szkolnej
Redaktor: Katarzyna Pietrzyk   
11.10.2019.
       7 października 2019 r. w Szkole Podstawowej w Wielbarku odbyły się Igrzyska Młodzieży Szkolnej w Tenisie Stołowym o Mistrzostwo Powiatu Szczycieńskiego. Naszą szkołę reprezentowała drużyna chłopców w składzie: Olaf Czaplicki, Michał Faryn, Karol Kęsik. Mimo iż nasi zawodnicy nie awansowali do finału, to bardzo dobrze grali, mierząc się z najlepszymi tenisistami powiatu.
Drużynę do zawodów przygotowywała Pani Elżbieta Świerczyńska. Dziękujemy, a naszym sportowcom życzymy wytrwałości i szczęścia.

Olaf w trakcie rozgrywek
 
Powiatowy Turniej Szachowy
Redaktor: Robert Michalak   
03.10.2019.

29 września w Jedwabnie odbyły się otwarte mistrzostwa powiatu w szachach. W tym turnieju wzięli udział dwaj uczniowie naszej szkoły Szymon Dąbrowski i Julian Kruczyk.

Czytaj
 
Wicemistrz Powiatu
Redaktor: Katarzyna Pietrzyk   
28.09.2019.

Z przyjemnością informujemy, że nasz uczeń klasy 8- Olaf Czaplicki został Wicemistrzem Powiatu w biegu na 1500 m.


Zawody w Powiatowych Indywidualnych Biegach Przełajowych odbyły się w Kolonii (gmina Świętajno). Olaf pokonał 1500 metrów w świetnym stylu i zdobył srebrny medal. Dodamy tylko, że to był debiut naszego ucznia w tego typu zawodach, choć Olaf jest również zawodnikiem szkółki Błękitni Pasym. Serdecznie gratulujemy wyniku, a  Pani Elżbiecie Świerczyńskiej- nauczycielce wychowania fizycznego- dobrego trenerskiego oka... w wyłuskiwaniu sportowych talentów. Wyśmienity debiut!

 
Sprzątanie Świata
Redaktor: Robert Michalak   
23.09.2019.

"Nie śmiecimy - sprzątamy - zmieniamy!" pod takim hasłem odbywała się tegoroczna akcja Sprzątanie Świata. Akcja ta jest największą w kraju kampanią społeczną. Co roku uczestniczy w niej około 2 mln osób.

Czytaj
 
Wkręcanie w pomaganie.
Redaktor: Krzysztof Obrębski   
18.09.2019.
Serdecznie zachęcamy do udziału w akcji charytatywnej "Wkręcanie w pomaganie". Akcja polega na zbiórce nakrętek dla młodego ojca szesnastomiesięcznego Olka, mieszkańca Szczytna - Pawła Kosakowskiego, który w wyniku poważnego wypadku doznał złamania kręgosłupa. Nakrętki można zostawiać w naszej szkole. Zachęcamy do tego pięknego gestu. Image
 
Retrospekcja
Redaktor: Julia Sienkiewicz   
12.09.2019.


Już niemalże drugi tydzień nauki za nami, nowy rok szkolny 2019/20 nabiera rozpędu, wszyscy kierują swój wzrok naprzód, wyznaczają nowe cele, zadania do wykonania, podejmują nowe wyzwania i przedsięwzięcia, które wkrótce zostaną jednak wspomnieniem....A gdy o wspomnieniach już mowa, myślę, że warto powrócić, choć na chwilkę, do czerwcowych wydarzeń, które jak co roku miały miejsce na naszej szkolnej "scenie"  
Ala i Dominika w utworze "Iskierka"
Czytaj
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 17 - 32 z 520
© 2020 Joomla
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.