Advertisement
Dzień Babci i Dziadka ...
Redaktor: Lilla Kuck   
20.01.2018.

W naszej szkole  żadna ważna kartka w kalendarzu nie jest pominięta - tak było i tym razem. Dzień Babci i Dziadka to wspaniała okazja, aby z całego serca podziękować Im  za to, że z nami są, że nas kochają i nam pomagają. Swoją  miłość i wdzięczność wyraziliśmy  poprzez wiersze, piosenki, tańce, życzenia.


Uroczystość zaczęła się od Jasełek w wykonaniu uczniów klas IV - VII.

 

Czytaj
 
26. finał WOŚP w Pasymiu.
Redaktor: Administrator   
15.01.2018.

W minioną niedzielę, 14 stycznia 2017 w Szkole Podstawowej w Pasymiu odbył się XXVI finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Dzięki zaangażowaniu władz Gminy, mieszkańców i licznej rzeszy wolontariuszy udało się zorganizować i przeprowadzić kolejny raz tę wspaniałą, niepowtarzalną imprezę. Obok występujących na scenie przedszkolaków, uczniów i zespołów w hali sportowej i na korytarzach szkoły spotkali się mieszkańcy naszej gminy i liczni goście.

Ze zbiórek do puszek, licytacji, sprzedaży ciast, kawiarenki, pchlego targu i innych udało się w tym roku zebrać ...

Czytaj
 
Otwarte Mistrzostwa Szczytna ...
Redaktor: Lilla Kuck   
28.12.2017.
,,W życiu ważny jest nie triumf, lecz walka, istotą rzeczy jest nie zwyciężać, lecz toczyć rycerski bój" - ta złota myśl Pierre'a de Coubertina przyświecała naszym dwóm ,,rycerzom" podczas udziału w stojącym na wysokim poziomie turnieju tenisa stołowego. Nasi najlepsi w szkole tenisiści: Czaplicki Olaf i Karol Kęsik nie przestraszyli się ryzyka przegranej i zajęcia miejsca poza podium.

Czytaj
 
Konkurs
Redaktor: Administrator   
20.12.2017.
 
Tak wygląda nasza choinka. Po kliknięciu w zdjęcie znajdziemy się na stronie konkursowej, gdzie można zobaczyć efekt pracy uczniów ze szkół Gminy Pasym. Jeśli chcemy zagłosować na wybrane drzewko wybieramy je, a następnie oddajemy swój głos przez polubienie.
 
Uwaga. Głosować można też na stronie:
Konkurs na stronie UMiG Pasym KONKURS
 
Betlejemski Światełko Pokoju
Redaktor: Administrator   
19.12.2017.
 
Merry Christmas Everyone!
Redaktor: Julia Sienkiewicz   
16.12.2017.

Święta tuż tuż, a to oznacza, że czas zacząć kolędować-nie tylko w języku polskim 15 grudnia miała miejsce trzecia edycja powiatowego konkursu piosenki angielskiej "Face the Music", podczas której licznie zgromadzeni uczestnicy prezentowali się w repertuarze kolęd oraz piosenek świątecznych w języku angielskim. W tym roku wyróżnienie otrzymała nasza Kinga Żelaznowska z klasy trzeciej.

Od lewej: Kinga Żelaznowska oraz Wiktoria Abramska

Czytaj
 
Mikołajkowy turniej piłki nożnej
Redaktor: Robert Michalak   
14.12.2017.

Mikołajkowy turniej piłki nożnej

9 grudnia uczniowie naszej szkoły wzięli udział w halowym turnieju piłki nożnej. Zawody odbyły się w hali sportowej w Pasymiu. Po raz pierwszy w tym turnieju wprowadzono kategorię dziewcząt.
Czytaj
 
Piernikowo-kolędowe warsztaty.
Redaktor: Małgorzata Szulc   
14.12.2017.

  5 grudnia to dzień pełen wrażeń dla najmłodszych dzieci naszej szkoły. Z samego rana wyruszyliśmy do Wioski Sztuki w Jerutkach. Wraz z gospodarzami przywitała nas tam lalka „Kreolina”. Miała dla nas wiele niespodzianek.

Najpierw zaproszeni zostaliśmy do kuchni, gdzie od razu zabraliśmy się do pracy i z przygotowanego przez panie kucharki ciasta tworzyliśmy nasze małe dzieła sztuki czyli świąteczne pierniczki. Własnoręcznie wałkowaliśmy ciasto, przy pomocy foremek wycinaliśmy w nim różne kształty, a następnie dekorowaliśmy smakowitymi ozdobami

 

Czytaj
 
Andrzejki
Redaktor: Robert Michalak   
05.12.2017.

Dnia 30 listopada uczniowie naszej szkoły obchodzili Andrzejki. Samorząd Szkolny przygotował w ten dzień wróżby oraz szereg zabaw.

Czytaj
 
Ślubowanie klasy I
Redaktor: Administrator   
29.11.2017.
Na dzień ślubowania  pierwszoklasiści czekali  od dawna.
 Do tej uroczystej chwili przygotowywaliśmy się od pierwszego tygodnia nauki w szkole. Dzieci poznawały  swoje prawa i obowiązki -  doświadczały szkolnego życia. Były pilne i pracowite. W tych ważnych zadaniach chętnie pomagali uczniowie klasy II i III. Sumiennie zapracowały na to, aby zostać przyjętym do braci uczniowskiej.
 
Czytaj
 
"Pełna miseczka"
Redaktor: Monika Szymanska-Wrobel   
26.11.2017.

"Pełna miseczka" to nazwa akcji, którą organizują uczniowie klasy II.  Kolejny raz  dzieci zbierają karmę dla psów. Zachęcamy uczniów, rodziców, nauczycieli i pracowników szkoły  do udziału w tej szczytnej akcji. Zbiórka potrwa do 15 grudnia. Zebraną karmę uczniowie przekażą dla psów z naszej gminy.
W zeszłym roku udało się zebrać łącznie 197kg karmy. Liczymy na to, że w tym roku będzie podobnie. A może uda się pobić zeszłoroczny rekord? Wszystko w Naszych rękach. Pamiętajmy, że pies jest najwierniejszym przyjacielem człowieka i że warto pomagać.

 
Święto Niepodległości- radośnie i aktywnie cały dzień
Redaktor: Katarzyna Pietrzyk   
12.11.2017.
Aktywny udział wszystkich uczniów w obchodach świąt narodowych stał się już tradycją naszej szkoły. Także i w  tym roku- w 99 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości-organizatorki uroczystości szkolnej postanowiły zaprosić wszystkie dzieci do wykonania kilku zadań. W ten sposób każda mała i większa główka, najmniejsza i nieco większa rączka- zostały zaangażowane w kultywowanie ważnych tradycji patriotycznych.  

Czytaj
 
Niezwyciężone nasze Biało-Czerwone...
Redaktor: Robert Michalak   
23.10.2017.

19 października w Ostródzie, mieliśmy absolutnie niecodzienną okazję oglądania meczu towarzyskiego Polskiej Reprezentacji Kobiet w piłce nożnej. Kto uważa, że piłka nożna jest dla mężczyzn, mógł na własne oczy przekonać się, że jest to tylko stereotyp ... bowiem mecz Polska - Estonia w wykonaniu Pań był pokazem przykładnej taktyki, techniki indywidualnej oraz wzorowego zaangażowania.


Nasi uczniowie w roli kulturalnych, pozytywnie rozemocjonowanych kibiców, czekają na rozpoczęcie meczu.

Czytaj
 
Ozobot
Redaktor: Administrator   
19.10.2017.

W porozumieniu z Radą Rodziców naszej Szkoły zakupiliśmy, ze środków zgromadzonych na koncie Rady, trzy małe, sprytne roboty, które pomogą naszym uczniom zrozumieć tajniki i rozwijać umiejętności kodowania. Podstawowe kierunki realizacji polityki oświatowej państwa w roku szkolnym 2017/2018 obejmują między innymi - "Podniesienie jakości edukacji matematycznej, przyrodniczej i informatycznej."

Czytaj
 
Dzień Edukacji Narodowej
Redaktor: Robert Michalak   
18.10.2017.

Dzień Edukacji Narodowej to polskie święto oświaty i szkolnictwa wyższego ustanowione 27 kwietnia 1972 roku. Upamiętnia rocznicę powstania Komisji Edukacji Narodowej,  która została utworzona z inicjatywy króla Stanisława Augusta Poniatowskiego i zrealizowana przez Sejm rozbiorowy w dniu 14 października 1773 roku. Potocznie dzień ten nadal zwany jest Dniem Nauczyciela.

Czytaj
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 81 - 96 z 533
© 2021 Joomla
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.