Advertisement
Andrzejki
Redaktor: Robert Michalak   
05.12.2017.

Dnia 30 listopada uczniowie naszej szkoły obchodzili Andrzejki. Samorząd Szkolny przygotował w ten dzień wróżby oraz szereg zabaw.

Czytaj
 
Ślubowanie klasy I
Redaktor: Administrator   
29.11.2017.
Na dzień ślubowania  pierwszoklasiści czekali  od dawna.
 Do tej uroczystej chwili przygotowywaliśmy się od pierwszego tygodnia nauki w szkole. Dzieci poznawały  swoje prawa i obowiązki -  doświadczały szkolnego życia. Były pilne i pracowite. W tych ważnych zadaniach chętnie pomagali uczniowie klasy II i III. Sumiennie zapracowały na to, aby zostać przyjętym do braci uczniowskiej.
 
Czytaj
 
"Pełna miseczka"
Redaktor: Monika Szymanska-Wrobel   
26.11.2017.

"Pełna miseczka" to nazwa akcji, którą organizują uczniowie klasy II.  Kolejny raz  dzieci zbierają karmę dla psów. Zachęcamy uczniów, rodziców, nauczycieli i pracowników szkoły  do udziału w tej szczytnej akcji. Zbiórka potrwa do 15 grudnia. Zebraną karmę uczniowie przekażą dla psów z naszej gminy.
W zeszłym roku udało się zebrać łącznie 197kg karmy. Liczymy na to, że w tym roku będzie podobnie. A może uda się pobić zeszłoroczny rekord? Wszystko w Naszych rękach. Pamiętajmy, że pies jest najwierniejszym przyjacielem człowieka i że warto pomagać.

 
Święto Niepodległości- radośnie i aktywnie cały dzień
Redaktor: Katarzyna Pietrzyk   
12.11.2017.
Aktywny udział wszystkich uczniów w obchodach świąt narodowych stał się już tradycją naszej szkoły. Także i w  tym roku- w 99 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości-organizatorki uroczystości szkolnej postanowiły zaprosić wszystkie dzieci do wykonania kilku zadań. W ten sposób każda mała i większa główka, najmniejsza i nieco większa rączka- zostały zaangażowane w kultywowanie ważnych tradycji patriotycznych.  

Czytaj
 
Niezwyciężone nasze Biało-Czerwone...
Redaktor: Robert Michalak   
23.10.2017.

19 października w Ostródzie, mieliśmy absolutnie niecodzienną okazję oglądania meczu towarzyskiego Polskiej Reprezentacji Kobiet w piłce nożnej. Kto uważa, że piłka nożna jest dla mężczyzn, mógł na własne oczy przekonać się, że jest to tylko stereotyp ... bowiem mecz Polska - Estonia w wykonaniu Pań był pokazem przykładnej taktyki, techniki indywidualnej oraz wzorowego zaangażowania.


Nasi uczniowie w roli kulturalnych, pozytywnie rozemocjonowanych kibiców, czekają na rozpoczęcie meczu.

Czytaj
 
Ozobot
Redaktor: Administrator   
19.10.2017.

W porozumieniu z Radą Rodziców naszej Szkoły zakupiliśmy, ze środków zgromadzonych na koncie Rady, trzy małe, sprytne roboty, które pomogą naszym uczniom zrozumieć tajniki i rozwijać umiejętności kodowania. Podstawowe kierunki realizacji polityki oświatowej państwa w roku szkolnym 2017/2018 obejmują między innymi - "Podniesienie jakości edukacji matematycznej, przyrodniczej i informatycznej."

Czytaj
 
Dzień Edukacji Narodowej
Redaktor: Robert Michalak   
18.10.2017.

Dzień Edukacji Narodowej to polskie święto oświaty i szkolnictwa wyższego ustanowione 27 kwietnia 1972 roku. Upamiętnia rocznicę powstania Komisji Edukacji Narodowej,  która została utworzona z inicjatywy króla Stanisława Augusta Poniatowskiego i zrealizowana przez Sejm rozbiorowy w dniu 14 października 1773 roku. Potocznie dzień ten nadal zwany jest Dniem Nauczyciela.

Czytaj
 
Stomil Olsztyn w naszej szkole-zobaczcie sami!
Redaktor: Julia Sienkiewicz   
14.10.2017.

W czwartek rano naszą szkołę odwiedzili Tomasz Zahorski oraz Ernest Dzięcioł. Podczas spotkania piłkarze Stomilu Olsztyn opowiedzieli uczniom o zawodzie oraz stylu życia piłkarza i rozdali mnóstwo autografów.

Tomasz Zahorski

Ernest Dzięcioł

Czytaj
 
Tenisowy sukces ...
Redaktor: Lilla Kuck   
04.10.2017.

Do tradycji tenisowych naszej szkoły nawiązaliśmy kolejny raz ....  A to za sprawą dobrego występu naszej reprezentacji na Powiatowym, Drużynowym Turnieju Tenisa Stołowego w Jedwabnie. Wspomniana reprezentacja to: Czaplicki Olaf i Karol Kęsik - obaj z klasy szóstej.

Oto Oni, jak widać w dobrych nastrojach ...


 

Czytaj
 
Fusion 2 Night
Redaktor: Administrator   
30.09.2017.
    Dzięki zaangażowaniu Pani Małgorzaty Suchan, nauczycielki chemii, klasa siódma wyjechała do Olsztyna na Noc Naukowców. W bibliotece Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego i jej otoczeniu czekały na naszych uczniów liczne niespodzianki.
 
Czytaj
 
Sprzatanie Świata
Redaktor: Robert Michalak   
20.09.2017.

15 września odbyła się kolejna edycja akcji ,,Sprzątanie Świata". W tym roku hasło brzmiało „Nie ma śmieci – są surowce". Jak już wiemy Sprzątanie  Świata to międzynarodowa kampania odbywającej się na całym świecie w trzeci  weekend września. Polega na zbiorowym sprzątaniu śmieci zalegających poza miejscami przeznaczonymi do ich składowania.

Czytaj
 
Kiedy "zbieractwo" ma ogromne znaczenie
Redaktor: Julia Sienkiewicz   
28.07.2017.

Co roku w naszej szkole odbywa się zbiórka plastikowych nakrętek, w której uczestniczy właściwie cała lokalna społeczność, gdyż "korki" wrzucają uczniowie, rodzice, nauczyciele i właściwie w to "zbieractwo" zaangażowane są całe rodziny i ich "przyjaciele"  W minionym roku szkolnym udało się zebrać bardzo dużo nakrętek i wszystkie zostały przekazane uroczej Zosi Michaluk.

Zosia i jej rodzice dziękują za wsparcie

 

Czytaj
 
Kolorowy tydzień
Redaktor: Robert Michalak   
30.06.2017.

Jak co roku w czerwcu w naszej szkole odbył się konkurs kolorowy tydzień. W tym roku Samorząd Szkolny dopracował regulamin konkursu w celu ujednolicenia zasad oraz wprowadzenie oddzielnie rywalizacji w kategorii chłopców. W konkursie uczestniczyli uczniowie jak i nauczyciele.

Czytaj
 
Mali wolontarusze
Redaktor: Gabriela Orenczuk   
15.06.2017.
           

"Człowiek jest wspaniałą istotą nie z powodu dóbr, które posiada, ale jego czynów.
Nie ważne jest to co się ma, ale czym się dzieli z innymi."

~Jan Paweł II

            Tymi słowami można opisać naszych małych wolontariuszy z 15 GZ „MoTylkowo”, którzy wraz z harcerzami z 35 WDH Viribus Unitis z Tylkowa, z wielkim oddaniem i zaangażowaniem pomagali w zorganizowaniu gier i zabaw dla podopiecznych Stowarzyszenia na Rzecz Dzieci z Wadami Słuchu i Mowy.

          

Czytaj
 
Jestem Mistrzem Matematyki
Redaktor: Robert Michalak   
14.06.2017.

8 czerwca uczniowie naszej szkoły wzięli udział w I gminnym konkursie "Jestem Mistrzem Matematyki", który odbył się w Zespole Szkół w Pasymiu.

Czytaj
 
Zobacz też…
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 81 - 96 z 525

Rekrutacja

Imieniny

24 Listopada 2020
Wtorek
Imieniny obchodzą:
Dobrosław, Emilia,
Emma, Flora,
Franciszek, Gerard,
Gerarda, Gerhard,
Jan, Mina, Pęcisław,
Protazy
Do końca roku zostało 38 dni.

Sondy

Archiwum

© 2020 Joomla
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.