Advertisement
Sprawny matematyk
Redaktor: Robert Michalak   
18.05.2017.
Na XII edycję konkursu "Sprawny matematyk" jechaliśmy jako obrońcy trofeum. Nasza drużyna pojechała w składzie: Dawid Abramski (III klasa), Bartosz Żokowski (IV klasa), Olaf Czaplicki (V klasa) i Kacper Burchacki (VI klasa). Oprócz nas startowało jeszcze 9 drużyn
Czytaj
 
Kolejne zwycięstwo Zuzi!
Redaktor: Julia Sienkiewicz   
17.05.2017. Z nadejściem wiosny kwitną nie tylko drzewa, krzewy i wszelkie inne rośliny, ale również "kwiat"naszej szkoły-czyli nasi uczniowie odnosząc kolejne sukcesy na szczeblu międzyszkolnym. W tym roku pierwszy raz wzięliśmy udział w IV Międzyszkolnym Konkursie Języka Angielskiego organizowanym przez Zespół Szkół w Wielbarku i od razu nasi reprezentanci stanęli na podium. Wielkie brawa dla Zuzi Jankowskiej, która w tym konkursie zajęła II miejsce.


Nagrody i gratulacje Zuzia odebrała z rąk Dyrektora Zespołu Szkół.


Fajni są ci nasi uczniowie

Czytaj
 
Chwyciliśmy byka (ortograficznego) za oba rogi:)
Redaktor: Katarzyna Pietrzyk   
15.05.2017.
Z przyjemnością przekazuję wszystkim czytelnikom naszej strony informację o podwójnym zwycięstwie naszych uczniów.
10 maja br. (w środę) uczestniczyliśmy w Gminnym Turnieju Ortograficznym ,,Weź byka za rogi" organizowanym przez nauczycieli z Zespołu Szkół w Pasymiu.
 
Czytaj
 
Ciężka praca się opłaca
Redaktor: Julia Sienkiewicz   
10.05.2017.


Udział uczniów naszej szkoły w Powiatowym Turnieju Języka Angielskiego w Zespole Szkół w Olszynach stał się już tradycją. I podobnie jak w latach ubiegłych, również  w tym roku odnieśliśmy sukces! A właściwie odniosła go Zuzia Jankowska, która zmierzyła się z najlepszymi szóstoklasistami powiatu szczycieńskiego i okazała się bezkonkurencyjna Nasza zdolna szóstoklasistka zajęła w tym turnieju zasłużone pierwsze miejsce!

Czytaj
 
I miejsce w Mistrzostwach PCK
Redaktor: Monika Szymanska-Wrobel   
09.05.2017.
Pięcioosobowa drużyna w składzie: Aleksandra Wanowicz - kapitan, Aleksandra Łempicka, Wiktoria Abramska, Julia Jakobsze, Amelia Kruczyk zajęła I miejsce w XXV Powiatowych Mistrzostwach Pierwszej Pomocy PCK, które odbyły się 9 maja w Szczytnie.

Czytaj
 
Patriotyczny bieg po Skarb
Redaktor: Katarzyna Pietrzyk   
08.05.2017.
Majówka patriotyczna to w naszej szkole zawsze doskonała okazja do uczczenia narodowych świąt: Święta Pracy, Święta Flagi oraz Święta Konstytucji Trzeciego Maja. Przeżywamy je zwyczajowo podczas uroczystej akademii lub w czasie pogadanek o polskiej historii, znanych postaciach, czy znaczeniu patriotyzmu.
W tym roku postanowiliśmy świętować w nieco inny sposób, angażując tym razem wszystkich uczniów naszej szkoły. Zgodnie z zaleceniami nowoczesnej dydaktyki, które brzmią: najwięcej zapamiętujemy- czyli aż 90%  z  tego, co robimy (poprzez nauczanie innych i natychmiastowe wykorzystanie zdobytej wiedzy), postanowiliśmy zaczerpnąć z potencjału naszej uzdolnionej młodzieży z klasy 6.


Oto rezultat naszej patriotycznej gry - w klasie 2

Czytaj
 
Konkurs BRD
Redaktor: Monika Szymanska-Wrobel   
01.05.2017.

  III miejsce zdobyli uczniowie naszej szkoły w Turniej Bezpieczeństwo w Ruchu Drogowym na etapie powiatu.

Czytaj
 
Dzień Ziemi
Redaktor: Robert Michalak   
26.04.2017.

Dzień Ziemi obchodzony jest 22 kwietnia każdego roku. To czas, kiedy ludzie na całym świecie łączą siły, aby uświadomić wszystkim, że wspaniałe dary przyrody trzeba wykorzystywać mądrze - tak, aby starczyło ich dla przyszłych pokoleń. Powinniśmy być ekologami i dbać o środowisko.

Czytaj
 
Bezpiecznie w sieci
Redaktor: Małgorzata Szulc   
18.04.2017.

 Pod takim hasłem przebiegało spotkanie przedstawicieli Policji z uczniami młodszych i starszych klas naszej szkoły. Każdej z grup Policjanci przekazali wiele cennych informacji i wskazówek dotyczących zasad bezpiecznego korzystania z komputera, telefonu i Internetu oraz przestrzegali przed zagrożeniami związanymi z cyberprzemocą.

Czytaj
 
Ortograficzne potyczki
Redaktor: Małgorzata Szulc   
18.04.2017.
W dniu 29 marca 2017r. w Szkole Podstawowej nr 6 w Szczytnie odbył się XVII Powiatowy Konkurs Ortograficzny dla uczniów kl. III pod hasłem "Potyczki ortograficzne". W tegorocznej edycji konkursu z ortograficznymi pułapkami zmagało się 28 uczniów z 10 szkół powiatu. Uczestnicy tuż po wejściu do sali zajęli wylosowane miejsca, zakodowali swoje prace, a następnie przystąpili do zaciętej rywalizacji. Nie było łatwo.
Czytaj
 
City Trial Junior
Redaktor: Małgorzata Szulc   
18.04.2017.

Od kilku lat w wielu miastach w Polsce, w tym także w Olsztynie organizowane są cykle zawodów City Trial - jedne z największych biegów przełajowych w kraju, do udziału w których zaprasza się nie tylko dorosłych, ale także i dzieci. W zawodach biorą udział osoby biegające zawodowo, ale również amatorsko i rekreacyjnie. W naszym mieście wojewódzkim trasa biegu zlokalizowana jest w pięknej okolicy rozpościerającej się nad Jeziorem Długim.

 

Czytaj
 
Konkurs BRD
Redaktor: Monika Szymanska-Wrobel   
12.04.2017.

Niesprzyjające warunki pogodowe i emocje nie przeszkodziły w osiągnięciu sukcesu uczniom naszej szkoły.

Czytaj
 
Konkurs wiedzy pożarniczej
Redaktor: Monika Szymanska-Wrobel   
12.04.2017.
 30 marca  kolejny raz w Pasymiu odbył się gminny konkurs wiedzy pożarniczej pod hasłem "Młodzież Zapobiega Pożarom". Tym razem wyzwanie pojęły  dziewczęta z klasy szóstej Zuzanna Jankowska, Aleksandra Łempicka, Weronika Rynkiewicz i Weronika Zentarra. Zuzia  zajęła II a Ola III miejsce w  kategorii szkół podstawowych.
Gratulujemy.
 
 
 
W pogoni za wielkanocnym zajączkiem
Redaktor: Katarzyna Pietrzyk   
07.04.2017.
Do świąt już bardzo blisko, zatem i my chcieliśmy poczuć trochę świątecznej atmosfery, dlatego postanowiliśmy poszukać Wielkanocy w Pięknej Górze…
Czytaj
 
Wiosna Talentów
Redaktor: Julia Sienkiewicz   
23.03.2017.

Za nami już piąta edycja naszego szkolnego pokazu rozmaitych talentów oraz umiejętności. Dzieci licznie zaprezentowały się na szkolnej scenie zarówno artystycznie, sportowo jak i kulturowo. Trzeba przyznać, że jak zwykle dały świetny popis


Nasi pierwszoklasiści-Julek i Sebastian zebrali owacje na stojąco

 

Czytaj
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 97 - 112 z 520
© 2020 Joomla
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.